Powstał Punkt Informacji Młodzieżowej

Planszóweczki nr 1_3

Planszóweczki nr 1_3„Punkt Informacji Młodzieżowej”, to zadanie publiczne dofinansowane przez Gminę Gołdap i Powiat Gołdapski, które od maja tego roku realizuje Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieżowych.

Calami zadania są:

1. Promocja wolontariatu oraz działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

2. Zwiększenie uczestnictwa młodzieży w życiu demokratycznym i społecznym.

3. Upowszechnianie idei uczestnictwa młodzieży w życiu publicznym (wolontariat, działalność w grupach nieformalnych i organizacjach pozarządowych) oraz wzmacnianie ich zaangażowania w tworzeniu i realizacji polityki młodzieżowej.

4. Usprawnianie przepływu informacji, komunikacji, wymiany doświadczeń, promocji działań wśród organizacji, instytucji działających na rzecz młodzieży.

Cele zadania są realizowane m.in. poprzez prowadzenie stacjonarnego Punktu Informacji Młodzieżowej. Punkt czynny jest w każda środę od 15.00 do 18.00, mieści się przy placu Zwycięstwa 6k (w pasażu obok Banku Spółdzielczego – siedziba Spółdzielni Socjalnej FANTAZJA). W punkcie organizowanie będą cykliczne spotkania tematyczne „przy pionkach” (spotkania raz w miesiącu przy planszówkach i rozmowa przy pomocy różnych narzędzi na tematy dotyczące młodzieży, jak i otoczenia w którym mieszkamy). Pierwsze spotkanie odbyło się 20 czerwca br. tematem przewodnim był wolontariat – „EVS, Workcamp, wolontariat krajowy czy lokalny. Co to takiego, korzyści, plusy i minusy.”

Kolejne spotkanie już wkrótce, więcej informacji już niedługo 😉

ZAPRASZAMY do współpracy młodzież, macie jakieś pomysły na działania, pytania odnośnie wolontariatu europejskiego czy może studiów???

PRZYJDŹCIE do Punktu Informacji Młodzieżowej a coś wspólnie wymyślimy, albo piszcie na FB lub na e-mail: sim.goldap@wp.pl

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Powstał Punkt Informacji Młodzieżowej

  1. o

    o!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...