Kolejna inicjatywa Parku Krajobrazowego

pkprZ inicjatywy Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej i Fundacji Puszczy Rominckiej w środę 25 czerwca  odbyły się warsztaty dla animatorów turystyki z Gminy Dubeninki. Warsztaty skierowane były do przedstawicieli instytucji i organizacji pozarządowych z Gminy Dubeninki zajmujących się promocją, informacją turystyczną oraz obsługą ruchu turystycznego. Wzięli w nich udział przedstawiciele Urzędu Gminy, Gminnego Centrum Kultury, Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej, Stowarzyszenia „Głos Puszczy Rominckiej” i Stowarzyszenia „Żytkiejmska Struga”.

Celem warsztatów było lepsze poznanie walorów przyrodniczych i kulturowych Gminy Dubeninki i Puszczy Rominckiej, zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie lokalizacji atrakcji turystycznych, ich udostępnienia i zagospodarowania oraz zasad zwiedzania w poszanowaniu praw ochrony przyrody. W rezultacie warsztaty mają przyczynić się do skuteczniej promocji i lepszej obsługi turystów odwiedzających nasze tereny.

Warsztaty złożone były z części stacjonarnej i terenowej. W siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej uczestnicy wysłuchali obszernej prelekcji, zwiedzili ekspozycję przyrodniczą oraz otrzymali publikacje turystyczne i edukacyjne. W czasie objazdu połączonego z przejściami pieszymi, uczestnicy zapoznali się z przyrodą Puszczy Rominckiej, poznali walory rezerwatów przyrody „Dziki Kąt” i „Czerwona Struga”, zobaczyli dwa głazy Wilhelma, przebyli ścieżki edukacyjne „Rechot” i „Puszcza Romincka” oraz weszli na wieżę widokową nad jeziorem Ostrówek. Na zakończenie warsztatów ciepły poczęstunek dla wszystkich uczestników przygotowało Stowarzyszenie „Głos Puszczy Rominckiej”.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Urzędu Gminy Dubeninki oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Galeria zdjęć z warsztatów:

http://parkikrajobrazowewarmiimazur.pl/puszczyrominckiej/aktualnosci-warsztaty_dla_animatorow_turystyki.html

(pkpr)

 


Aktualności

Powiązane artykuły