Gimnazjum Przyjazne Środowisku

W naszym gimnazjum, gościliśmy 5 czerwca czterolatki z grupy A z Przedszkola Samorządowego w Gołdapi oraz klasę 0c i 1b ze Szkoły Podstawowej nr 3. Zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie pt. „Na wysypisku śmieci”, realizowane w ramach projektu „Gimnazjum przyjazne środowisku” przy współpracy z Mazurskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Giżycku.Uczennice z klasy 1e i 1d: Zuzanna Kulmaczewska, Sandra Jarząbska, Emilia Tarasek, Patrycja Wojczulis, Wiktoria Puńkowska, Julia Sala, Nina Kurpios, Julia Romanowska wspaniale odegrały swoje role, ucząc i rozbawiając nie tylko swoje młodsze koleżanki i kolegów, ale także rówieśników.

Gimnazjalistki starały się przekazać dzieciom zagrożenia ze strony zanieczyszczania środowiska, potrzebę segregacji śmieci oraz konieczność podejmowania działań na rzecz ochrony przyrody.

Zaproszeni mali goście odpowiadali na zagadki związane z przedstawieniem i ku swojej uciesze otrzymywali za to drobne upominki.

Na zakończenie spotkania młodzież realizująca projekt „Trzymaj Formę” zachęcała do zdrowego odżywiania częstując uczestników spotkania marchewkami.

Podsumowaniem projektu będzie Marsz Ekologiczny pod hasłem „Człowieku Segreguj Śmieci”, który zaplanowany jest na 11 czerwca.


Aktualności

Powiązane artykuły