Gimnazjalistki śpiewały po niemiecku

W środę 18 czerwca 2014 r. uczennice Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięły udział w IX Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej w Ełku. Patronat honorowy nad konkursem objął konsul honorowy Republiki Federalnej Niemiec w Olsztynie, a także starosta ełcki i prezydent miasta Ełku. Konkurs został zorganizowany przez Gimnazjum nr 1 w Ełku i odbył się w tamtejszym Domu Kultury.

W tym roku wystąpiły również szkoły z sąsiednich powiatów: Wydmin, Pisza, Gołdapi i Woszczel. Uczniowie zmierzyli się w dwóch kategoriach: solistów i duetów. Poziom był bardzo wysoki i profesjonalny.

Nasze gimnazjalistki zaprezentowały się równie dobrze. Karolina Jankowska z klasy III f zajęła III miejsce w kategorii solistów, wystąpiła z piosenką „6 Billionen” Frida Gold i przy własnym akompaniamencie zaśpiewała anielskim głosem. Chwyciła za serce patrona medialnego Radia 5. Dziennikarka przeprowadziła z Karoliną wywiad, który można wysłuchać na stronie internetowej

http://www.radio5.com.pl/?id=24&ia=55329

Dominika Piechocka i Karolina Zajkowska z klasy II D zajęły III miejsce w kategorii duetów, wykonały również akompaniament na żywo na gitarze akustycznej i flecie poprzecznym. Zaśpiewały piosenkę Christiny Stürmer „Millionen Lichter”.

Na uwagę zasługuje również występ Kamili Kaczmarskiej z klasy II B w piosence „Liebe ist meine Rebellion” Frida Gold. Przy jej wykonaniu publiczność bawiła się najgoręcej, szkoda, że nie było nagrody publiczności, bo na pewno by ją otrzymała!

Brawo dziewczynki! Super się spisałyście, dziękuję wam za sumienne przygotowanie się do konkursu i miłą zabawę z językiem niemieckim. Już dziś zapraszam do udziału w następnym roku na X-lecie tegoż Konkursu uczniów języka niemieckiego naszego gimnazjum, ale nie tylko, przede wszystkim lubiących śpiewać, abyśmy mogli reprezentować nasze gimnazjum na tle innych powiatów.

Marta Piechocka

Powiązane artykuły