Drużyna SP 3 Gołdap piąta w Polsce!

Mistrzostwa Polski GłuchołazyW dniach 11-14 czerwca w Głuchołazach w województwie opolskim odbył się Ogólnopolski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej „Czwórek” Chłopców. Siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zajęli rewelacyjne piąte miejsce.

Wartość tego sukcesu podnosi fakt, że skład gołdapskiej drużyny był najmłodszy ze wszystkich biorących w turnieju. Mistrzostwa rozgrywane były w Kompleksie Turystycznym „Sudety” – Ośrodku „Banderoza” u podnóża Gór Opawskich. Szkolna rywalizacja o najcenniejsze trofeum toczyła się w kategorii czwórek (regulamin turnieju nakazywał rozgrywanie meczów dwiema czwórkami, tzn. że pierwszego seta gra inna czwórka zawodników niż w secie drugim).

W szranki stanęło 14 z 16 mistrzów województwa naszego kraju (nie stawili się mistrzowie z województw: podkarpackiego i kujawsko-pomorskiego). Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowali mistrzowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi w osobach: Dawid Rusak, Daniel Szlaszyński, Bartosz Mikielski, Kacper Taudul, Maksymilian Symko, Kacper Lange, Maciej Komarowski, Piotr Jabłoński, Kamil Jabłoński, Dawid Szlempo pod kierunkiem Łukasza Tarasiewicza. Poziom turnieju był niezwykle wysoki.

Chłopcy podczas trzech dni mistrzostw Polski pokazali charakter, charyzmę, odwagę w ataku i nieustępliwość. W pierwszym etapie pokonali 2:0 (25:13, 25:22) – SP 5 im. UNICEF w Turku (mistrz województwa wielkopolskiego) oraz 2:1 (25:15, 5:25, 15:12) – Zespół Placówek Oświatowych w Chobrzanach. W kolejnym etapie niuanse zadecydowały o porażkach 1:2 z SP 56 „Wifama” Łódź (mistrz województwa łódzkiego) oraz 0:2 z SP 11 Kędzierzyn Koźle (mistrz województwa opolskiego). W decydującym etapie turnieju gołdapianie ograli 2:1 (25:21, 6:25, 15:10) – SP 2 Radlin (mistrz województwa śląskiego). W walce o piąte miejsce zdeklasowali 2:1 (25:9, 16:25, 15:7) – ZPO w Chobrzanach.

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gołdapi została piątą siłą w kraju odnotowując spektakularny sukces zapisując się na stałe w kartach historii gołdapskiej siatkówki. Droga do finału była długa, jednak determinacja zespołu doprowadziła do celu. Młodzi siatkarze w całkowicie profesjonalnym stylu wygrali rejon, następnie półfinał województwa, a awans do finału mistrzostw Polski zapewnili sobie idealną grą w finale województwa. Sobotni finał wygrali siatkarze SP 11 Kędzierzyn Koźle po zwycięstwie 2:1 nad SP 4 Wałcz (mistrz województwa zachodniopomorskiego). Podczas dekoracji najlepszych, nagrodę dla najmłodszego zawodnika turnieju otrzymał 10-letni Kamil Jabłoński z SP 3 Gołdap. To nie koniec emocji związanych z siatkówką, ponieważ na początku lipca uczniowie SP 3 Gołdap po raz kolejny wystąpią w Finale Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki o Puchar Kinder + Sport w Drzonkowie k. Zielonej Góry. Trener i zawodnicy SP 3 Gołdap serdecznie dziękują wszystkim sponsorom dzięki którym zaistniała możliwość wyjazdu na Mistrzostwa Polski do Głuchołazów. Organizatorem Finału Polski był Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” we Wrocławiu.

 

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:

1. SP 11 Kędzierzyn Koźle,

2. SP 4 Wałcz,

3. SP 12 Białystok,

4. SP 56 Łódź,

5. SP 3 Gołdap,

6. ZPO Chobrzany,

7. SP 2 Milicz,

8. SP 2 Radlin,

9. SP 8 Nowy Sącz,

10. SP 34 Radom,

11. SP 5 w Turku,

12. SP Sulechów,

13. SP 7 Świdnik,

14. SP 85 Gdańsk.

 

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Drużyna SP 3 Gołdap piąta w Polsce!

  1. karol

    Gratulacje chłopaki to piękny sukces, nie zapominajmy przy tym również o rodzicach
    to dzięki nim również są takie rezultaty, Panie Łukaszu nie ujmując broń boże umiejętności młodszym siatkarzom ale obserwując wyniki widać że siłą napędową tej drużyny są chłopcy z 6 klasy, którzy odejdą z drużyny to chyba mógł być ostatni orzynajmniej na razie tak udany rok, chociaż życzę wszystkim jak najlepszych wyników