Boże Ciało: utrudnienia w ruchu

19 czerwca br. przypada święto Bożego Ciała, a podczas niego tradycyjnie ulicami Gołdapi oraz drogami powiatowymi przejdą procesje. Kierowcy muszą liczyć się z chwilowymi utrudnieniami i spowolnieniem w ruchu drogowym w poszczególnych miejscach. Kierowco bądź wyrozumiały i cierpliwy – zachowaj ostrożność.

Gołdapscy policjanci przygotowują się do zabezpieczenia procesji, które z okazji Bożego Ciała organizują miejskie i wiejskie parafie. Tego roku na terenie powiatu będą się one odbywać między godz. 8.30 – 14.30. Nad bezpieczeństwem uczestników procesji oraz utrzymaniem płynności w ruchu kołowym w miejscach procesji będą czuwać policjanci ruchu drogowego, funkcjonariusze służby prewencyjnej, strażnicy miejscy oraz graniczni.

Ulice, którymi będą przechodziły procesje, zostaną chwilowo zamknięte dla pojazdów. Kierowcy powinni przygotować się na zmiany w organizacji ruchu.

Spodziewane utrudnienia nastąpią 19 czerwca:

– w godz. 12:30 – 14:30 na terenie miasta Gołdap – ulice: Wojska Polskiego, plac Zwycięstwa, Krótka, Żeromskiego, Królewiecka i Wolności;

– w godz. 08:30 – 9:30 na drodze krajowej nr 65 w Pogorzeli;

– w godz. 11:00 – 11:30 na drodze wojewódzkiej nr 651 w Dubeninkach;

– w godz. 13:00 – 13:30 w Żytkiejmach – ulice: Szkolna, Konopnickiej, plac Wolności do remizy;

– w godz. 13:30 – 14:15 na drogach powiatowych i gminnych Grabowa.

Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do poleceń kierujących ruchem.


Aktualności

Powiązane artykuły