Wojewoda podpisał porozumienia z powiatami

promesa_1

promesa_1Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski podpisał z czterema samorządami porozumienia dotyczące przekazania 355 tysięcy 360 złotych dofinansowania na realizację projektów w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”.

– Województwo Warmińsko-Mazurskie znalazło się na I miejscu listy rankingowej w Polsce w zakresie ilości środków finansowych pozyskanych na realizacje projektów w ramach ,,Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań ,,Razem bezpieczniej” w 2014 r. – powiedział wojewoda Marian Podziewski. – To kolejny sygnał dla naszych samorządów , że warto sięgać po inne środki , które poprawią bezpieczeństwo nie tylko na drogach, ale także dają również szanse na to, by przeciwdziałać przemocy w rodzinie.

Na liście 37 projektów dofinansowanych w tym roku całej Polsce cztery projekty z województwa warmińsko-mazurskiego zostały bardzo wysoko ocenione przez zespół składający się z przedstawicieli kilku ministerstw oraz służb podległych MSW.

Najwyższe czwarte miejsce w rankingu zajął Urząd Miejski w Nidzicy , który będzie kontynuował program „STOP przemocy w rodzinie IV”. Dofinansowanie wyniesie prawie 100 tysięcy złotych.

Piąte miejsce zajęło Starostwo Powiatowe w Gołdapi, które przeprowadzi drugą edycję programu „ON, TY I JA NA TEJ SAMEJ DRODZE” .

Ósme miejsce w rankingu zdobyło Starostwo Powiatowe w Olecku, które zrealizuje program „Profilaktyka i edukacja kluczem do rozwiązywania problemów przemocy w powiecie oleckim”.

Gołdap i Olecko otrzymają po około 95 tysięcy złotych wsparcia.

Na 37 miejscu listy znalazł się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej z Ełku , który otrzyma ponad 66 tysięcy złotych na program „Rodzina wolna od przemocy – Miasto Ełk skutecznie przeciw przemocy”.

Samorządy dołożą do realizacji projektów prawie 115 tysięcy złotych.

W całej Polsce na realizację projektów „Razem Bezpieczniej” przeznaczonych zostało 3 miliony złotych.

 


Aktualności

Powiązane artykuły