Trwa kampania społeczna „Kieruj się rozsądkiem”

kpp_1

kpp_1Gołdapscy policjanci aktywnie włączyli się w propagowanie bezpiecznych zachowań na drogach powiatu. W ramach akcji „Kieruj się rozsądkiem” funkcjonariusze organizują spotkania aby uświadomić m.in. seniorów, motocyklistów i pieszych, że prawidłowe zachowania na drodze mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo.

Gołdapscy policjanci aktywnie biorą udział w kampanii „Kieruj się rozsądkiem” realizowanej w ramach projektu współfinansowanego ze Środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Główny cel kampanii to  uświadomienie, że prawidłowe zachowania na drodze, życzliwość i brak agresji pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

W ramach akcji policjantka Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi przy współpracy z bibliotekami publicznymi powiatu gołdapskiego zorganizowała spotkania dla seniorów, które odbyły się w poszczególnych bibliotekach w Baniach Mazurskich, Grabowie, Dubeninkach i Żytkiejmach, i w całości poświęcone były wspomnianej kampanii.

W trakcie dyskusji policjantka zachęcała seniorów do poświęcenia większej uwagi i dbałości o własne bezpieczeństwo na drodze, do okazywania większej życzliwości oraz powstrzymania się od agresji i przestrzegania przepisów prawa. Ponadto przypomniała jak ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo pieszych i kierujących jednośladami są elementy odblaskowe noszone na odzieży wierzchniej.

Dodatkowo st. asp. Marta Andruczyk zapoznała również przybyłych na spotkania z regulaminem konkursu literackiego pn. „Opowiem ci bajkę”, który został ogłoszony przez miejscową komendę Policji wraz z bibliotekami powiatu gołdapskiego w ramach prowadzonej kampanii. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły