Sękacz z Dubeninek doceniony przez ekspertów

Skacz_Manufaktura Mojej Mamy

Skacz_Manufaktura Mojej MamyOgólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie” jest realizowany od 2011 roku. Jego celem jest promowanie artykułów spożywczych najwyższej jakości oraz ich wytwórców. W przedsięwzięciu mogą uczestniczyć producenci, których wyroby posiadają tzw. polski akcent wyrażający związek żywności z naszym krajem.

Produkty spożywcze spełniające to kryterium są oceniane podczas specjalnych audytów organizowanych cztery razy w roku. Przeprowadzona ostatnio, dwunasta z kolei, certyfikacja żywności odbyła się 30 kwietnia w Krakowie.

Tego dnia pięcioosobowa Loża Ekspertów oceniła wszystkie zgłoszone wyroby i wyróżniła te z nich, które cechują się doskonałym smakiem, odpowiednim wyglądem oraz ceną adekwatną do jakości. Każdy ekspert za poszczególny aspekt (smak, wygląd i stosunek jakości produktu do ceny) przyznaje punkty w skali 1-10.

Certyfikat programu otrzymują wyłącznie te artykuły żywnościowe, które zdobędą od Loży Ekspertów wysokie noty. Wyroby z maksymalną liczba punktów otrzymują także tytuł TOP PRODUKT.

W gronie uhonorowanych producentów znalazła się firma Manufaktura Mojej Mamy, której siedziba znajduje się w miejscowości Dubeninki (pow. gołdapski), zaś jej oddział w Kolbudach (woj. pomorskie) . Sękacz tego producenta otrzymał certyfikat „Doceń polskie”, eksperci przyznali mu także tytuł TOP PRODUKT.

 – Nasz sękacz to rodzinna receptura. Jego wytwór to czyste rękodzieło. Produkowany jest tylko z naturalnych surowców pochodzenia polskiego: 100% jaj używanych w produkcji, pochodzi z ekologicznych gospodarstw od kur z wolnego wybiegu – tak nagrodzony wyrób opisuje właściciel Manufaktury Mojej Mamy, Dawid Gryniewicz.

O randze godła promocyjnego ”Doceń polskie” świadczy nie tylko fakt, iż patronat honorowy nad programem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ogromne znaczenie ma fakt, iż certyfikaty przyznawane są na podstawie oceny żywności dokonywanej przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży spożywczej.

Przewodniczącym pięcioosobowej Loży Ekspertów jest Mirek Drewniak, mistrz kuchni, współzałożyciel i członek Fundacji Klubu Szefów Kuchni.

W Loży zasiada również przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Godło „Doceń polskie” jednoznacznie potwierdza, że nagrodzony nim produkt został wyprodukowany w Polsce, z rodzimych składników lub na podstawie tradycyjnej receptury.

Jednak przede wszystkim, to najlepsza rekomendacja dla konsumentów szukających sprawdzonej żywności najwyższej jakości – wskazówka, że wyrób z certyfikatem został pozytywnie oceniony przez niezależnych specjalistów.

Certyfikat Doce polskie_Skacz

 

 

Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie”

www.docenpolskie.pl

www.blog.docenpolskie.pl

Celem programu „Doceń polskie” jest promocja wysokiej jakości produktów spożywczych dostępnych na polskim rynku. Ich selekcją, oceną i przyznaniem certyfikatu „Doceń polskie” zajmuje się piątka specjalistów zawodowo związana z żywnością i technologią żywienia, która tworzy Lożę Ekspertów. Zasiada w niej m.in. reprezentant Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także członkowie Fundacji Klubu Szefów Kuchni.

Twórca programu „Doceń polskie” jest także organizatorem projektu BlogerChef (blogerchef.pl) – innowacyjnego przedsięwzięcia skierowanego do blogerów kulinarnych. Celem projektu jest propagowanie wspólnego gotowania wśród pasjonatów kuchni, którzy swoją wiedzą i przepisami dzielą się w Internecie. Dzięki ogólnopolskiemu konkursowi, warsztatom i pokazom kulinarnym, blogerzy mają okazję do spotkań, poznawania nowych miejsc i produktów, wymiany doświadczeń, nauki oraz dobrej zabawy.

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły