Na sesji Rady Miejskiej o drogach, wiatrakach…

sesja_3

sesja_3Wśród uchwał podjętych na wtorkowej Sesji Rady Miejskiej Gołdapi najistotniejsze były te, które dotyczyły partycypowania Gminy Gołdap w remoncie ulic i chodników.

Pierwsza z uchwał dotyczyła remontu ulicy Wysokiej na odcinku od M. Konopnickiej do T. Kościuszki i tu pomoc finansowa od gminy zostanie udzielona powiatowi.

Natomiast w dwóch kolejnych inwestycjach drogowych gmina wspomoże Województwo Warmińsko-Mazurskie i związane one będą z budową chodnika wraz z zatoką autobusową w Galwieciach oraz chodnikiem przy Suwalskiej.

Radni zaakceptowali również przejęcie od olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad utrzymania chodników i kanalizacji deszczowej położonej przy drodze krajowej nr 65, czyli wychodzącej w kierunku Olecka.

Wrócił temat wiatraków i chlewni we Wronkach – radny Andrzej Pianka przekazał informację od mieszkańców Wronek i Okolic, że tamtejsze wiatraki nie spełniają wymogów, jeśli idzie o odległość od siedzib ludzkich. Zapytał też, dlaczego nie było dostępu na boisko „Orlik” w majowy weekend?

Ponownie poruszono temat nieterminowego odbioru śmieci zwłaszcza tuż przed 1 maja. Radny Józef Dominiuk poinformował, że w długi weekend śmieci zalegały przy cmentarzu w Grabowie.

Radny Ryszard Wrzosek upewniał się, czy działania promocyjne gminy nie cechuje pewien dualizm organizacyjny – bowiem część tych zadań realizuje Fundacja Regionu Gołdap, część Urząd Gminy. Jego zdaniem środki na promocję są i tak za małe. Jarosław Dzienis rzucił propozycję, by pojazdy, którymi dysponuje gmina reklamowały uzdrowisko.

Sesję zakończyło wystąpienie starosty Andrzeja Ciołka, który podziękował gminie za partycypowanie w powiatowych inwestycjach drogowych, zapraszając jednocześnie do uczestnictwa w biegu VIP-ów podczas Biegów Zwycięstwa, po to by radni mogli „rozładować agresję”.

sesja_1 sesja_2

 


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Na sesji Rady Miejskiej o drogach, wiatrakach…

 1. monika taudul

  Śmieci zalegaja caly czas na osiedlu Pod Lasem , kpiną jest odbieranie smieci w okresie wiosennym co miesiac, chyba nie za te pieniądze, z blokow smieci zabierane sa kilka razy w tygodniu a mieszkancy placa tyle samo, ktos chyba powinien sie zastanowic ukladajac harmonogram

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Magda

  Już kolejny raz wywóz nieczystości na osiedlu położonym pod lasem jest raz w miesiącu. Może coś nie tak z harmonogramem?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...