Na sesji Rady Miejskiej o drogach, wiatrakach…

sesja_3

sesja_3Wśród uchwał podjętych na wtorkowej Sesji Rady Miejskiej Gołdapi najistotniejsze były te, które dotyczyły partycypowania Gminy Gołdap w remoncie ulic i chodników.

Pierwsza z uchwał dotyczyła remontu ulicy Wysokiej na odcinku od M. Konopnickiej do T. Kościuszki i tu pomoc finansowa od gminy zostanie udzielona powiatowi.

Natomiast w dwóch kolejnych inwestycjach drogowych gmina wspomoże Województwo Warmińsko-Mazurskie i związane one będą z budową chodnika wraz z zatoką autobusową w Galwieciach oraz chodnikiem przy Suwalskiej.

Radni zaakceptowali również przejęcie od olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad utrzymania chodników i kanalizacji deszczowej położonej przy drodze krajowej nr 65, czyli wychodzącej w kierunku Olecka.

Wrócił temat wiatraków i chlewni we Wronkach – radny Andrzej Pianka przekazał informację od mieszkańców Wronek i Okolic, że tamtejsze wiatraki nie spełniają wymogów, jeśli idzie o odległość od siedzib ludzkich. Zapytał też, dlaczego nie było dostępu na boisko „Orlik” w majowy weekend?

Ponownie poruszono temat nieterminowego odbioru śmieci zwłaszcza tuż przed 1 maja. Radny Józef Dominiuk poinformował, że w długi weekend śmieci zalegały przy cmentarzu w Grabowie.

Radny Ryszard Wrzosek upewniał się, czy działania promocyjne gminy nie cechuje pewien dualizm organizacyjny – bowiem część tych zadań realizuje Fundacja Regionu Gołdap, część Urząd Gminy. Jego zdaniem środki na promocję są i tak za małe. Jarosław Dzienis rzucił propozycję, by pojazdy, którymi dysponuje gmina reklamowały uzdrowisko.

Sesję zakończyło wystąpienie starosty Andrzeja Ciołka, który podziękował gminie za partycypowanie w powiatowych inwestycjach drogowych, zapraszając jednocześnie do uczestnictwa w biegu VIP-ów podczas Biegów Zwycięstwa, po to by radni mogli „rozładować agresję”.

sesja_1 sesja_2

 


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Na sesji Rady Miejskiej o drogach, wiatrakach…

  1. monika taudul

    Śmieci zalegaja caly czas na osiedlu Pod Lasem , kpiną jest odbieranie smieci w okresie wiosennym co miesiac, chyba nie za te pieniądze, z blokow smieci zabierane sa kilka razy w tygodniu a mieszkancy placa tyle samo, ktos chyba powinien sie zastanowic ukladajac harmonogram

     
  2. Magda

    Już kolejny raz wywóz nieczystości na osiedlu położonym pod lasem jest raz w miesiącu. Może coś nie tak z harmonogramem?