Zasada była prosta – trzeba było zdobyć misie

mis_11

mis_11Z przemocą spotykamy się wszędzie: w radiu, telewizji, Internecie, w kontaktach międzyludzkich. Coraz częściej słyszymy o tragicznych wydarzeniach rozgrywających się często w miejscu, które powinno być dla wszystkich najbezpieczniejsze – w rodzinnym domu. Ofiarami przemocy stają się coraz częściej Ci najbardziej bezbronni – małe dzieci. Poruszeni doniesieniami mediów postanowiliśmy przyłączyć się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: Historia Misia: „Nie bij mnie – kochaj mnie!”

Zasada była prosta – trzeba było zdobyć misie, najlepiej w drodze podarunków od swoich znajomych, przyjaciół, bliskich. Misie symbolicznie zabandażować i przyczepić każdemu karteczkę z hasłem „Nie bij mnie- kochaj mnie”. W tę część akcji włączyli się wszyscy uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi. Misie należało postawić w strategicznych miejscach, gdzie przechodzi dużo ludzi – np. przystanki autobusowe, sklepy, apteki, przychodnie, parki.

Dzisiaj klasy II b i III b roznosiły misie w różne miejsca naszego miasta. Spotkaliśmy się z ogromnym poparciem, sympatią oraz zrozumieniem mieszkańców Gołdapi.

Wszystkim, którzy użyczyli miejsca misiom serdecznie dziękujemy!

Szczególnie dziękujemy pani Janinie Wojnowskiej z firmy „Janczes” oraz paniom Annie Nadgłowskiej i Bogumile Pilarskiej z Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej, które ugościły nas słodkościami.

Mamy nadzieję, że w przedświątecznej bieganinie „nasze misie” staną się powodem nie tylko do uśmiechu, ale również do chwili refleksji. Wierzymy, że dodadzą odwagi, tym, którzy boją się reagować, gdy widzą przemoc. To właśnie my, sąsiedzi, znajomi możemy pomóc i przerwać krąg przemocy i milczenia. Pora sprawić, aby ofiary przemocy zaczęły o tym mówić i otrzymały odpowiednie wsparcie i pomoc! A jeśli same nie mogą mówić, my mówmy za nie!

Helena Galińska i Anna Budzińska


Aktualności

Powiązane artykuły