Wyjaśniają okoliczności znalezienia martwego bociana

Gołdapscy policjanci prowadzą czynności w sprawie ujawnienia martwego bociana. Ptaka, z gatunku objętego ścisłą ochroną, dzisiaj w godzinach przedpołudniowych znaleziono w Górnem. Na chwilę obecną nie są znane okoliczności przedmiotowego zdarzenia.

Ptaka znaleziono martwego dzisiaj około 10:30 w Górnem. O znalezisku funkcjonariuszy zaalarmował mieszkaniec, z którego relacji wynikało, że mogło dojść do zrzucenia gniazda, które pierwotnie miało być usytuowane na dachu tamtejszej remizy ochotniczej straży pożarnej.

Obecnie na miejscu prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia, czy faktycznie na dachu tamtejszej remizy znajdowało się bocianie gniazdo i czy ktoś mógł przyczynić się do jego zrzucenia i padnięcia zwierzęcia.

Na miejscu pracują policjanci. Funkcjonariusze przesłuchali świadków, wykonali dokumentację fotograficzną i oględziny miejsca, które pozwolą na ustalenie okoliczności i przyczyn tego zdarzenia. Na miejsce został wezwany również lekarz weterynarii, który wypowie się, co do ewentualnej przyczyny uśmiercenia ptaka.

Zgodnie z ustawa o ochronie zwierząt za niszczenie gniazd i zabijanie chronionych gatunków zwierząt grozi grzywna, ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności. (Red. KPP Gołdap)

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Wyjaśniają okoliczności znalezienia martwego bociana

 1. olo

  Pytanie podstawowe. Jak można zrzucić z gniazdem ptaka który lata? Chyba że jest to ptak młody który jeszcze nie potrafi latać. A tę osobę to należało by ukarać za rozpowszechniane takich informacji. A martwy bocian znajdował się około 15 metrów od remizy pod transformatorem średniego napięcia

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Wojciech Łukowski

  ujawnienie martwego bociana? Hm. Ciekawe czy ów bocian się ujawnił? Chyba nie? Bo martwy był. Czyli ktoś ujawnił? Ale kto?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. mk

  Dzisiaj w telewizji pokazano, że szef ochotniczej straży pożarnej potwierdził zrzucenie gniazda przez strażaków. Twierdził, że to nie było gniazdo tylko gałęzie. Reporter miał zdjęcia gniazda, te same, które są w posiadaniu policji.
  Za taki czyn ten facet o mentalności buraka powinien przestać pełnić jakiekolwiek funkcje publiczne. Zupełny brak skruchy, po prostu bestialstwo. Obrzydliwy, obleśny typ.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...