Wilczy konkurs plastyczny

wilk

wilk Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej zaprasza uczniów klas I-VI szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Wilk – nie taki straszny!”.

W konkursie mogą wziąć dzieci uczące się lub mieszkające na terenie powiatu gołdapskiego. Serdecznie zapraszamy do nadsyłania prac szkoły, ośrodki kultury, biblioteki i osoby prywatne.

 

Celem konkursu jest poznanie życia, biologii, zachowań, zagrożeń i znaczenia wilka jako gatunku objętego w Polsce ochroną ścisłą oraz zrozumienie roli drapieżników w funkcjonowaniu przyrody. Prace wraz z wypełnionym formularzem zgłoszenia należy dostarczyć do 23 maja 2014 r. do siedziby Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej. Na konkurs przyjmujemy prace wyłącznie formatu A3, wykonane indywidualnie, samodzielnie, dowolną techniką (oprócz form przestrzennych). Jeden uczestnik może wykonać i zgłosić do konkursu jedną pracę. Ocenie podlegać będzie: samodzielność wykonania, ujęcie tematu, technika i estetyka wykonania.

 

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej do 6 czerwca 2014 r. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody w postaci książek przyrodniczych, gier edukacyjnych, artykułów plastycznych ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi.

 

Przed przystąpieniem do stworzenia prac plastycznych zachęcamy do bliższego poznania wilka – tego fascynującego, choć wzbudzającego u niektórych lęk drapieżnika. Wiele ciekawych tekstów związanych z wilkami oraz plansz edukacyjnych można znaleźć w internecie, na przykład na stronie projektu Fundacji Wspierania Inicjatyw Ekologicznych wspolistnienie.eco.pl:

 

– informacje o wilku dla dzieci

– informacje o wilku dla nauczycieli

 

Regulamin oraz formularz zgłoszenia dostępne są do pobrania w zakładce Edukacja/Konkursy.

(an)

wilk

 


Aktualności

Powiązane artykuły