W zemście wybił szybę wystawową

policja

policjaW zemście za odmowę sprzedaży alkoholu koledze, pijany 18-latek wybił szybę wystawową w jednym ze sklepów w centrum miasta. Właściciel sklepu nie oszacował jeszcze poniesionych strat. Pomimo tego Zdzisław K. nie uniknie odpowiedzialności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około 21.00. Wtedy to oficer dyżurny Komendy policji został powiadomiony o wybiciu szyby w jednym ze sklepów na terenie miasta. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, gdzie ustalili przebieg zdarzenia. Z relacji zgłaszającej wynika, że trzech młodych mężczyzn podeszło pod sklep, po czym jeden z nich wszedł do środka z zamiarem zakupu alkoholu. Gdy ekspedientka poprosiła o dowód osobisty młody mężczyzna stał się agresywny i wszczął awanturę. Następnie opuścił teren sklepu i dołączył do kolegów. Oddalając się jeden z nich wybił szybę wystawową sklepu. Mundurowi podczas sprawdzania pobliskiego terenu zauważyli i zatrzymali osoby, które odpowiadały podanym rysopisom.

15-, 16- i 18-latek byli pijani. Mieli od 0,4 do blisko 2 promili alkoholu w organizmie. Sprawcą wybicia szyby okazał się być 18-letni Zdzisław K., mieszkaniec gminy Banie Mazurskie, który w najbliższym czasie odpowie za swój czyn. Natomiast sprawą nietrzeźwych nieletnich zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły