Stypendia dla studentów z powiatu gołdapskiego

mwedalistka

mwedalistkaStowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny posiada już informacje i umowy od większości dobroczyńców o wsparciu programu stypendialnego „Aktywny Student” w roku akademickim 2014/2015.

– Już dziś wiemy, że co najmniej 11 studentów z powiatu gołdapskiego otrzyma w roku akademickim 2014/2015 stypendia w wysokości 380 zł miesięcznie – informuje Zbigniew Mieruński, prezes Gołdapskiego Funduszu Lokalnego i koordynator programu stypendialnego – bardzo się cieszę, że do dotychczasowych, stałych darczyńców, jakimi są: Gmina Gołdap, Powiat Gołdapski, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz osoby prywatne, dołączyła Gmina Dubeninki. Nabór wniosków do programu stypendialnego „Agrafka Agory – Aktywny Student” rozpoczniemy w drugiej połowie lipca. Stypendia mają charakter rozwojowy i podobnie jak w latach poprzednich pod uwagę będzie brana sytuacja materialna studenta, wyniki w nauce oraz aktywność poza szkolna, a więc dokonania naukowe, kulturalne, sportowe czy też działalność społeczna np. wolontariat, za lata 2013-2014. Będziemy też 5% punktów dodawali za zamieszkanie na terenach wiejskich, gdyż z naszej diagnozy wynika, że uczniowie z terenów wiejskich nadal mają trudniej niż mieszkający w mieście. Państwo też możecie wesprzeć fundusz stypendialny chociażby poprzez przekazanie 1% podatku dla GFL-u, wpisując w PIT-a KRS 0000098782, ale także inne formy są przez nas mile widziane.

Zachęcamy do uważnego śledzenia naszej strony oraz strony internetowej Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny – www.funduszgoldap.pl

medalistka

Powiązane artykuły