Siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 zagrali jak z nut

Turniej Kinder Ełk

Turniej Kinder EłkW niedzielę palmową, 13 kwietnia na hali MOSiR w Ełku odbył się II Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Mini Siatkówce chłopców Kinder + Sport 2014. Eliminacje składają się z trzech turniejów, z tym że każdy zespół może wystartować tylko w dwóch turniejach.

Ogólnopolski klubowe zawody odbywają się w trzech kategoriach wiekowych: rocz. 2003 i mł. – dwójki siatkarskie, rocz. 2002 i mł. – trójki siatkarskie i rocz. 2001 i mł. – czwórki siatkarskie. Siatkarze skrzętnie zbierają punkty bo do wojewódzkiego turnieju finałowego (do Olsztyna) zakwalifikuje się po 8 zespołów w każdej kategorii, które uzyskają największą liczbę punktów w klasyfikacji ogólnej. Do ełckiego turnieju zgłosiło się 46 zespołów męskich. W nowej formule mecz trwa do dwóch wygranych setów do 11 punktów przy zachowaniu różnicy 2 punktów. W Ełckim turnieju zmagały się trzy zespoły chłopców Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gołdapi, prowadzone przez Łukasza Tarasiewicza. Konkurencja w najstarszej grupie „czwórek” okazała się niewielka, ale za to pojawiła się sama śmietanka. Wystąpiły aż trzy zespoły ze stolicy mazur, które prezentowały wysoki poziom. Gołdapska załoga UKS „Trójki” w składzie:  Dawid Rusak, Bartosz Mikielski, Daniel Szlaszyński, Kacper Taudul oraz Maciej Komarowski niczym czołg przejechała rywali, wygrywając wszystkie cztery spotkania. Chłopcy na pokonanym boju pozostawili: 2:1 (9:11, 11:1, 11:3) – Kurianvolley Olsztyn, 2:0 (11:1, 11:6) – PUKS Salwator Elbląg, 2:0 (11:5, 11:7) – AZS UWM Olsztyn 1 oraz 2:0 (11:7, 11:8) – AZS UWM Olsztyn 2. Za zwycięstwo na ich konto wpłynęło 15 cennych punktów.

– W ich DNA jest wygrywanie – wspomniał trener. W Ełku również piątoklasiści dosłownie odpalili petardę i ku zaskoczeniu wszystkich zebranych zagrali w finale turnieju. Na początek drużyny „trójek” grały w grupach systemem każdy z każdym. Zespół Łukasza Tarasiewicza w składzie: Piotr Jabłoński, Kacper Lange i Kamil Jabłoński jak burza przeszli przez mecze grupowe. Wygrali odpowiednio: 2:0 (11:8, 11:5) z SP 19 IKS Atak Elbląg 1, 2:0 (11:9, 11:6) z UKS Czwórka Ełk 2, 2:0 (11:5, 11:5) z MUKS Omega Mrągowo 2. W ćwierćfinale zdetronizowali 2:0 (11:6, 11:4) AZS UWM Olsztyn. A w półfinale ograli 2:0 (11:9, 11:5) MUKS Omega Mrągowo 1. W finale dnia mocno wymęczeni gołdapianie polegli w starciu z UKS Czwórka Ełk 1 0:2 (6:11, 7:11) i ostatecznie zajęli miejsce drugie, które doskonale rokuje na przyszłość i oczywiście przed występem w Węgorzewie. 30 zespołów „dwójek” chłopców rozgrywało swój turniej w dziesięciu grupach. UKS „Trójka” Gołdap (Adam Włoch, Tymoteusz Walc oraz Szymon Krusiński) po pierwsze zbierał doświadczenie w zawodach tej rangi ale również walczył jak lew. Najmłodsi chłopcy w grupie wygrali 2:0 (11:9, 11:7) z PUKS Salwator Elbląg 2 oraz ulegli 0:2 (6:11, 5:11) SP 4 Ostróda 2. W 1/8 finału przegrali ze Zwierzewem i ostatecznie zajęli miejsce w przedziale 9-16. Młodych siatkarzy gorąco dopingowała i wspierała obecna na hali rodzina państwa Rusak. Wszystkich gołdapskich zawodników czeka jeszcze starcie o punkty w niedzielę, 27 kwietnia w Węgorzewie podczas III Wojewódzkiego Turnieju Eliminacyjnego. Ambasadorem turnieju od wielu lat jest Sebastian Świderski, 298-krotny reprezentant kraju, a obecnie trener siatkarzy Zaksy Kędzierzyn-Koźle. 17 maja w Olsztynie osiem najlepszych drużyn z każdej kategorii z naszego województwa walczyć będą o tytuł Mistrza Województwa w Mini Siatkówce Kinder + Sport 2014. Zespoły, które zajmą trzy pierwsze miejsca w swoich kategoriach otrzymają prawo reprezentowania województwa na turnieju finałowym (siatkarski Mount Everest) w Drzonkowie nieopodal Zielonej Góry. Organizatorem turnieju w Ełku był: UKS „Salos” Ełk z panem Wojciechem Nartowiczem w roli głównej. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Edukacji Narodowej i Minister Sportu i Turystyki.

 

Fot. Reprezentanci Szkoły Podstawowej Nr 3 w towarzystwie siatkarza Indykpol AZS UWM Olsztyn – Macieja Dobrowolskiego

Turniej Kinder Ełk

Powiązane artykuły