Rywalizacja zakończyła się remisem

Turniej Sportowy (2)

Turniej Sportowy (2)W środę w gołdapskiej „Trójce” dzieci z niepublicznych przedszkoli – „Bajka” i „U Kubusia Puchatka” – rywalizowały z pięciolatkami z SP3 podczas III Turnieju Przyrodniczo-Sportowego pod hasłem: „Kwiecień-Plecień”.

Organizatorami turnieju byli – Sylwia Kurpios-Sawicka, Małgorzata Stankiewicz i Andrzej Sawicki. Zadaniem uczestników było pokonanie licznych konkurencji związanych z zimowo-wiosenną tematyką. Konkurowanie rozpoczęło się wspólnym marszem uczestników do melodii piosenki „Kwiecień-Plecień” z obrazkami bałwanków i krokusów w ręku.

Wśród zabaw m.in.: jazda na sankach, hokej, rzuty śnieżkami do tarczy, lepienie bałwana, wspinanie się na drzewa, podrzucanie kukułczych jaj do gniazd, budowanie plastrów miodu, jazda na hulajnodze, szukanie kwiatów dla motyli czy malowanie kropek biedronkom. Podczas sportowej rywalizacji dzieci, pokonując tor przeszkód, utrwaliły widomości przyrodnicze o konieczności dokarmiania ptaków zimą, przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zabaw, dbania o wiosenne kwiaty chronione.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: Ewa Skierś, Dawid Karniłowicz i Łukasz Tarasiewicz. Na koniec sportowych zmagań dzieci w korowodzie z zielonymi i białymi balonami przemaszerowały w rytmie muzyki.

Rywalizacja zakończyła się remisem. Wszystkie zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy i słodkie upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Leszka Retela – dyrektora SP3.

Uwagę zwracała pieczołowicie przygotowana dekoracja, wymownie podkreślająca hasło turnieju. Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują paniom Katarzynie Miernik i Barbarze Trzasce za pomoc w przygotowaniu oprawy plastycznej.

Organizatorzy


Aktualności

Powiązane artykuły