Opowiadał o problemie ze swadą ilustrując to piosenkami

adas

adasAlkoholizm dopada człowieka niepostrzeżenie. Co w tym najgorsze – osoba, którą to dotknęło bardzo rzadko potrafi spojrzeć problemowi w oczy i nazwać siebie alkoholikiem. Coraz częściej borykają się z tym celebryci – aktorzy, dziennikarze i muzycy. Opowiadał o tym młodzieży z Gimnazjum Samorządowego Adam Andryszczyk – bard, poeta i współtwórca gołdapskiego „Zajazdu Bardów”.

 

Spotkanie miało miejsce w czytelni dla dzieci Biblioteki Publicznej i udało się je zorganizować Sylwii Gulczyńskiej dzięki środkom pozyskanym od Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Adam Andryszczyk opowiadał o problemie ze swadą ilustrując to piosenkami wykonywanymi przy akompaniamencie gitary. Młodzież słuchała z zainteresowaniem.

Warto pokreślić, iż w dziedzinie piosenki autorskiej Adam Andryszczek jest artystą nietuzinkowym. Laureatem wielu konkursów (m.in. Olsztyńskich Spotkań Zamkowych), twórcą Olsztyńskiej Sceny „Babel”, autorem kilku przebojów, także sztuk o alkoholizmie, z których jedna („Normalka” wydana przez gołdapską oficynę „Z bliska”) znalazła się w repertuarze Teatru na Woli, wystawiana też była na Wybrzeżu.

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Opowiadał o problemie ze swadą ilustrując to piosenkami

  1. J

    Fajnie, że imprezę nagłośniono wcześniej i każdy kto chciał mógł uczestniczyć.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...