Najważniejsze jest stanąć na macie i podjąć walkę

Gołdapski KLUB KICK-BOXINGU

Gołdapski KLUB KICK-BOXINGUW Giżycku odbyły się w sobotę Mistrzostwa Polski w kempo tai jutsu. Na zaproszenie organizatora przyjechało 13 zawodników z gołdapskiego klubu kick-boxingu: siedmiu kadetów (zapasy 7-13 lat), trójka juniorów (stójka 14-17 lat) oraz dwóch seniorów (stójka połączona z parterem 18-wzwyż). Po stoczeniu trzech walk w pięknym stylu w kategorii dzieci (do 29 kg) Miłosz Osiński zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski.

W tej samej kategorii wagowej startował Kacper Jankowski i niestety znalazł się po za podium.

W kategorii wagowej 30-34 kg Gracjan Ruthke po zaciętym pojedynku także zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski. W kategorii wagowej 35-40 kg startowali: Jan Żuławski, Jakub Syperek i Maksymilian Maśulaniec – chłopakom nie powiodło się. W kategorii wagowej 41-46 kg startował Kacper Jabłoński, który przegrał jednym punktem walkę o medal. Mateusz Puczyłowski także nie dostał się do strefy medalowej.

W kategorii wagowej 47-53 kg startował Dawid Cimoch zajmując 2. miejsce. Juniorów reprezentowali: Mateusz Maśulaniec (waga 61-66 kg, znalazł się po za podium z powodu

kontuzji odniesionej podczas walki), Artur Kurek (67-74 kg, bez medalu), Kamil Tyszlak, który zdobył srebrny medal.

W kategorii seniorów Bartosz Putra zdobył brązowy medal, zaś Leon Kisłowski nie zdobył medalu. Dla większości były to pierwsze starty w takich zawodach. Konkurencja była duża, widać że z roku na rok rośnie zainteresowanie tą sztuką walki. Dzieci miały swój wielki sprawdzian swoich umiejętności. Dla części z nich były to pierwsze zawody poza klubem.

Nie wszystkim udało się zdobyć medale, ale najważniejsze czasem jest stanąć na macie i podjąć walkę, z czym wiąże się bardzo dużo wrażeń, nowych pomysłów i pojawiąją sie nieraz chęci na kolejne starty. Wszyscy kadeci otrzymali podziękowanie za udział, tak że ci najmniejsi uczestnicy opuścili zawody zadowoleni.

Trener Krzysztof Zdancewicz otrzymał podziękowanie za wkład w rozwój KEMPO w Polsce Nalezą się również podziękowania rodzicom za transport na zawody.