Mamy tylko jedną Ziemię!

lisy_3

lisy_3W środę 23 kwietnia 2014 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Lisach wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Ziemi. W myśl hasła tegorocznej akcji „Zmieniaj nawyki – nie klimat!”, uczniowie klasy IV i V przedstawili bardzo pouczający i skłaniający do refleksji montaż słowno – muzyczny ”Ratujmy Naszą Planetę”.

Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy przykładów na to, jak niewłaściwe postępowanie człowieka powoduje nasilenie efektu cieplarnianego i zmiany klimatyczne na Ziemi, co w konsekwencji może doprowadzić do katastrofy ekologicznej. Dowiedzieliśmy się co my mieszkańcy zielonej planety powinniśmy zrobić, by żyć w czystym środowisku, nie stwarzając zagrożenia dla siebie samych, jak również dla świata roślin i zwierząt. Ponadto uświadomiliśmy sobie jak ważne jest reagowanie na zachowania zagrażające naszej planecie poprzez zmianę swoich nawyków w zakresie oszczędzania wody, energii elektrycznej, segregowania i ograniczania odpadów.

Pamiętamy zatem o potrzebach naszej kuli ziemskiej, bo „mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.” (Florian Plit)

Ewa Szymańska


Aktualności

Powiązane artykuły