Mamy mistrzów województwa w Biegach Przełajowych

biegi_2

biegi_2W środę 9 kwietnia z rana autokar pełen uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Gołdapi wyruszył na najważniejsze zawody w sezonie – Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych, które w tym roku odbyły się w Galinach.

Zawodnikom towarzyszył deszcz, grad, wiatr i niska temperatura. Na startach w poszczególnych kategoriach stanęło ponad 1000 zawodników. Rywalizacja, zatem była ogromna, trasa była dość trudna i wąska zważywszy na ilość startujących. Zawodnicy niejednokrotnie przewracali się, niekiedy wręcz tratowali na pierwszym wirażu.

Już po jednym z pierwszych biegów Kacper Taudul z SP3 oraz La Osir został mistrzem województwa na dystansie 800 m, zaraz po tym Weronika Dziatkowska z SP 1 oraz La Osir została wicemistrzynią województwa na dystansie 1000 m. Nie zawiódł również Mateusz Wielgus z Gimnazjum w Gołdapi oraz La OSiR, który na dystansie 3000 m zdobył tytuł mistrza województwa, na zakończenie Agata Sieczkowska z LO w Gołdapi oraz La OSiR zakończyła swój bieg na 2000 m na drugiej pozycji, zdobywając jednocześnie tytuł wicemistrzyni województwa.

Reszta zawodników zajęła dalsze lokaty, ale zdobyte punkty przez wszystkich startujących liczyły się do klasyfikacji szkół. Dzięki zdobytym punktom Szkoła Podstawowa nr 3 zajęła 4 miejsce, a Gimnazjum w Gołdapi miejsce 3.

 


Aktualności

Powiązane artykuły