Fotozagadka

Nasza fotozagadka odnosi się do czasów, które minęły i miejsc, które zupełnie zmieniły swój wygląd i charakter. Zdjęcie zawiera jednak pewne charakterystyczne elementy, dzięki którym odgadniecie miejsca, które przedstawia będzie łatwiejsze.

Prosimy zatem o odpowiedź na dwa pytania. Jakie miejsce i obiekty przedstawione zostały na fotografii oraz w jakim czasie (można określić przedział dziesięciu lat), zostało ono zrobione.

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Fotozagadka

 1. xyz.

  I wersja.Gołdapski stadion, ławki dla kibiców ,podium dla sprawozdawców sportowych / sędziów/,budynek administracyjno-hotelowo -restauracyjny w miejscu obecnego budynku O S i R .
  II wersja. Kąpielisko miejskie nad rz. Gołdapą ,ul. Spacerowa od strony 1.Maja wraz z infrastrukturą ławki dla obserwatorów , wieża obserwacyjna dla ratownika , budynek administracyjno – hotelowo – restauracyjny.
  Data zrobienia fotografii – ok.1920r.

 2. MAZUR

  Hermeshof, Kąpielisko Goldap III – Groß Kummetschen

 3. Ega6

  To Jugendherberge – schronisko młodzieżowe. Lata, raczej, trzydzieste, bo wtedy były na to pieniądze. I wydaje się, że to gdzieś nad jeziorem. Ale dokładnie nie umiem tego umiejscowić.

 4. GOŁDAPIANIN

  Hermeshof (Kumiecie) – Kąpielisko Goldap III (za Galińskim)
  3,5 km na północny-wschód. z Gołdapi
  Współrzędne geograficzne 22°20’7,12″ O / 54°20’8,5″ N
  Data zrobienia zdjęcia 1930 – 1940

 5. gołdap

  wszystko jest tu http://goldap.org.pl/2011/11/gross-kummetschen-kumiecie/

 6. wojteks

  Oglądając różne zdjęcia pomostu przy schronisku rzuca się w oczy bardzo duża różnica poziomu tafli jeziora (wydaje się, że przekracza ona nawet 1 m). Czy jest to kwestia sezonu w jakim wykonano zdjęcie, czy może związane jest to z elektrowniami wodnymi ?