Bezpieczny weekend świąteczny

napis-policja-11

napis-policja-11Święta Wielkanocne to czas rodzinnych spotkań i odpoczynku. Jak co roku policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem na drogach. Kierowcy muszą liczyć się z kontrolą stanu trzeźwości. Warto także dostosować prędkość do przepisów i warunków drogowych. Konsekwencje brawury, oprócz tych finansowych, mogą być tragiczne. Policjanci apelują o zachowanie rozwagi i ostrożności.

Już za chwilę Wielkanoc. To okres w którym wykorzystując wolne dni można wybrać się w krótszą bądź dłuższą podróż. Mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego gołdapscy policjanci w dniach 18-21.04 kwietnia na drogach naszego powiatu będą prowadzić działania „Bezpieczny Weekend – Wielkanoc 2014”.

W tym okresie nad bezpieczeństwem wszystkich udających się i powracających z wypoczynku czuwać będą funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego tutejszej komendy. Na drogach naszego powiatu pojawią się wzmożone kontrole podczas których mundurowi będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, korzystanie przez nich z pasów bezpieczeństwa a także przewożenie dzieci w fotelikach ochronnych. Policjanci będą także zwracać szczególna uwagę na pieszych.

Pamiętajmy, że najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, ludzka brawura, jazda po alkoholu. Funkcjonariusze zapowiadają konsekwentną walkę z piratami drogowymi i przestrzegają, że warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Siadając za kierownicę bądźmy świadomi, że chodzi o bezpieczeństwo tych, których wieziemy i wszystkich użytkowników drogi, którzy chcą bezpiecznie i radośnie spędzić te dni.

ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH życzy Kierownictwo, funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.

 


Aktualności

Powiązane artykuły