W uroczystościach jubileuszowych uczestniczyło ponad 200 gości

DSC_0301

DSC_0301Pod honorowym patronatem Starosty Gołdapskiego odbyła się 1 marca uroczystość 60. rocznicy powstania Wojskowego Koła Łowieckiego nr 161 „Granica” w Gołdapi. Podczas uroczystego balu, na którym gościli m.in.: starosta gołdapski Andrzej Ciołek, burmistrz Gołdapi Marek Miros, przewodniczący Rady Powiatu Leszek Retel, wyłoniono króla sezonu polowań zbiorowych 2013/2014.

Został nim Jan Fiszer. Tytuł wicekróla przypadł Andrzejowi Misiukanisowi. Wręczono też 30 medali okolicznościowych z okazji 60-lecia koła – otrzymali je honorowi goście balu, rolnicy a także starosta i burmistrz. Wyróżniającym się myśliwym z koła wręczono nagrody rzeczowe. Prezesa koła – Andrzeja Kuśtowskiego myśliwi wyróżnili kordelasem (nożem myśliwskim) za działalność w Kole.

Brązowe Medale „Za Zasługi Łowieckie” otrzymali Wojciech Napierski oraz Andrzej Misiukanis.

Również starosta gołdapski docenił zasługi łowieckie i działania myśliwych promujące nasz powiat, odznaczając Medalem „Za zasługi dla Powiatu Gołdapskiego” Andrzeja Kuśtowskiego, Andrzeja Kowalewskiego oraz Stanisława Kozłowskiego.

W uroczystościach jubileuszowych uczestniczyło ponad 200 gości, którzy bawili się przy muzyce dj Andrzeja. Kunszt muzyki myśliwskiej zaprezentował Zespół Muzyki Myśliwskiej „Hubertus” ze Sztumu pod kierownictwem Michała Wojtyły.

Uroczystości 60-lecia Wojskowego Koła Łowieckiego nr 161 „Granica” w Gołdapi odbyły się przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Gołdapi. (Red. Starostwo Gołdapskie)


Aktualności

Powiązane artykuły

12 komentarzy do “W uroczystościach jubileuszowych uczestniczyło ponad 200 gości

 1. qwerty

  a gdzie tam wojskowi???????

  1. łoś

   60 lat łupienia lasów „WNYK” w Gołdapi

 2. spartakus

  myśliwy zabija dla przyjemności.
  Kim jest ktoś kto łączy przyjemność i zabijanie?
  Dla mnie to zupełny upadek i dno.
  Nie może być tradycją zabijanie.
  Nie można chronić przyrody zadając cierpienie i zabijając.
  SRARZ BÓR !
  http://hartman.blog.polityka.pl/2013/11/24/srarz-bor/

 3. Niech Żyją!

  Ta zabawa wąsatych panów w zabijanie powinna stać się jak najszybciej historią. Nie gloryfikujmy tradycji, której rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej, niż na zdjęciach z uroczystości jubileuszowych. Realia polowania to nie tylko czyste strzały, to okrutna śmierć zwierząt, którym odstrzeliwuje się szczęki, nogi i inne kawałki ciała, a poźniej „dochodzi” w celu dobicia przez wiele długich godzin. Nie dokarmiajmy, nie trzeba będzie zabijać! Panowie weźcie ze sobą do lasu lufki aparatów fotograficznych, a nie karabinów. Panie Starosto! Pokazywanie się w tym towarzystwie zaczyna być obciachem!
  http://www.niechzyja.pl

 4. A Pe

  Jaką zasługą dla powiatu jest zabijanie?

 5. gołdapiak

  Zabijanie dla zabawy promuje powiat? No to gratulacje. Jeżeli już, to ośmiesza i zniechęca. I jeszcze medale rozdano, no wspaniale. Promujmy się dalej po trupach! A wszystko z publicznych pieniędzy. Nie zgadzam się, żeby takie imprezy odbywały się za moje pieniądze! Zabijanie dla przyjemności powinno być wstydliwą pomyłką ludzkości, a nie powodem do dumy. Ludzie ogarnijcie się wreszcie…

 6. łowczy

  A ja chciałbym wiedzieć ile starosta dał na tą imprezę, na jakich zasadach i na co poszły publiczne pieniądze? Na bal i napoje procentowe? Myślę że są ważniejsze potrzeby w naszym powiecie niż „bal” myśliwych! Panu Ciołkowi jako staroście już dziękujemy – wybory wkrótce!
  Czy „wsparcie finansowe” to dlatego żeby myśliwi nie postrzelili starosty jak parkuje w lesie albo na torach?

 7. as

  Branie udział w polowaniach w dzisiejszych czasach nie ma logicznego wytłumaczenia. Dawniej nasi przodkowie w taki sposób zdobywali po prostu pożywienie. Dziś służy to zaspokojeniu jakichś chorych, sadystycznych chuci. Otyli panowie z wąsami muszą chyba w taki sposób leczyć swe kompleksy? Jaka zasługa i bohaterstwo jest w tym, że uzbrojony brzuchacz morduje bezbronne zwierzę? Panowie, ogarnijcie się i skończcie z bezmyślnym zadawaniem cierpień słabszym, czującym istotom. a swoje męstwo możecie okazać pomagając, na przykład, osobom starszym w swym otoczeniu.

 8. bona

  Smutna okazja…jubileusz lat zabijania!! Mamy XXI wiek i dostęp do pożywienia, nie musimy mordować już aby żyć! Panowie myśliwi odbierają innym życie i powinni być marginesem społeczeństwa, a nie odbierać za to ordery i honory. Jestem z Gołdapi i szczerze jest mi wstyd…i jeszcze starosta i burmistrz, totalny obciach!!

 9. łowczy

  i jeszcze jedno – patrząc na zdjęcia to panowie na tych fotkach nie należą do najbiedniejszych, a wręcz przeciwnie do jednych z najbogatszych mieszkańców powiatu – mogli sami se „wesprzeć finansowo” ten ich bal!!!

 10. „Mamy XXI wiek i dostęp do pożywienia, nie musimy mordować już aby żyć!”

  Że co? Dlaczego „nie musimy mordować już”?

 11. qwerty

  no i jeszcze pan dyrektor którego szkoła PODOBNO tak promuje zdrowe odżywianie, dokarmianie zwierząt. WIELKI PRZYJACIEL PRZYRODY. śmiechu warte.