Umówiliśmy się na spotkanie 1 września

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gołdapi  już kilka lat temu podjęła inicjatywę organizowania wiosennych spotkań z przedszkolakami – przyszłymi uczniami naszej szkoły. Ministerialna decyzja o obniżeniu wieku rozpoczynania obowiązku szkolnego upewniła nas, że naszą ofertę należy wzbogacić i rozszerzyć. Do współpracy zaprosiliśmy grupy pięciolatków i sześciolatków z gołdapskich przedszkoli. Dzieci na pierwsze spotkanie – 19 marca –  przyszły z wychowawczyniami z przedszkola. Czekało na nie wiele zabaw i gier na sali gimnastycznej przygotowanych  przez nauczycieli wychowania fizycznego. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodki drobiazg. Następne spotkanie 20 marca po południu  połączone było z Dniem Otwartym Szkoły.  W uroczystej atmosferze – odwołując się do ceremoniału szkoły – uczniowie zaśpiewali hymn szkoły. Następnie wierszem, piosenką polską i angielską, tańcem zaprezentowali się nasi uczniowie wszystkich klas. Nie zabrakło też pokazów sportowych. Kolejny punkt Dnia Otwartego to zapoznanie się dzieci  i rodziców ze szkołą i wyposażeniem klas, panującą w niej atmosferą, a przede wszystkim   uczestnictwo w przeróżnych zajęciach, m.in.  ruchowych, plastycznych, mikroskopowaniu,  języka angielskiego.

Z przedszkolakami  umówiliśmy się na spotkanie 1 września – ale już w roli pierwszoklasistów. Chcemy, aby dzieci śmiało wkroczyły do naszej szkoły.

 


Aktualności

Powiązane artykuły