Robił zakupy skradzioną kartą

paragraf

paragrafZa kradzież karty płatniczej oraz zrobionych przy jej pomocy transakcji odpowie mieszkaniec Gołdapi. 19-latek usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstwa, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

19-letni mieszkaniec Gołdapi 6 marca zamiast na lekcje poszedł do szatni jednej z gołdapskich szkół średnich gdzie przeszukał znajdujące się tam kurtki. W jednej z nich znalazł portfel skąd ukradł zbliżeniową kartę bankomatową należącą do jego z uczniów. W sumie posłużył się nią kilka razy, robiąc zakupy za kilkaset złotych.

19-letni Samuel O. dokonywał transakcji zbliżeniowo, co nie wymaga podawania pinu karty ani składania podpisu jej właściciela na potwierdzeniu zakupu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Jeśli zdarzy nam się zgubić kartę płatniczą lub w wypadku jej kradzieży, należy natychmiast skontaktować się z bankiem i poprosić o jej zablokowanie. Uniemożliwi to ewentualnemu złodziejowi dokonanie zakupów na nasz koszt. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły