Powrót ligowego szczypiorniaka na parkiet

Slajd1

Slajd1Po ponad trzydziestu latach na gołdapski parkiet wraca ligowa piłka ręczna. W sezonie 2013/2014 UKS Jaćwingowie Gołdap gra w kategorii junior młodszy, czyli chłopcy rocznik 1997/98. Ich przeciwnikami są zawodnicy znacznie bardziej utytułowanych klubów z Dąbrowy Białostockie, Białegostoku i Siemiatycz.

Na co dzień zawodnicy trenują pod okiem instruktora Tomasza Szyszkowskiego. Podczas meczów szczypiornistów prowadzi Waldemar Ośka, trener szczypiorniaka w klubie Rominta Gołdap w latach siedemdziesiątych.

Wszystko wskazuje na to, że w sezonie 2014/15 nasi szczypiorniści zagrają w co najmniej dwóch kategoriach. Od października zawodnicy UKS Jaćwingowie Gołdap zamierzają rozpocząć rozgrywki w Podlaskiej III Lidze Piłki Ręcznej.

Julita Sztuk

UKS Jaćwingowie Gołdap

Slajd1

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Powrót ligowego szczypiorniaka na parkiet

 1. wojteks

  Być może starsi Gołdapianie pamiętają o świetnych występach naszych szczypiornistów w latach 70-tych. Te rzuty z dystansu Ś.P. Krzyśka Wińskiego, parady Andrzeja Kozickiego i obrony karnych Marka Karwela. Może warto przypomnieć młodszym użytkownikom internetu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Prezes

   Chętnie tych wspomnień posłuchamy. Zbieramy tez materiały o historii piłki ręcznej w Gołdapi.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. obserwator

  My Goldapianie potrafimy coś zbudować i zlikwidować, Mieliśmy na dobrym poziomie piłke ręczną, narciarstwo biegowe z liczącymi się zawodnikami w kraju i została pustka. Super że odbudowujecie. Zyczę całej ekipie sukcesów, będę waszym wiernym kibolem i zadymiarzem!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. ONA

  a co z dziewczynami. prosimy o jakąś informację, kiedy treningi czy jeszcze można się zapisać.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Prezes

  Dzięki za słowa wsparcia. Wszystkie dziewczyny bez ograniczeń wiekowych zapraszamy na treningi w każdą środę o godz. 19:00 hala przy basenie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. wojteks

  Może przypomnicie kto był trenerem tej świetnej drużyny (z końca lat 70-tych) ? Może zamieścicie jakieś wspomnienia i zdjęcia ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...