Pełne skupienia dzieci słuchały pana Jana

cala_polska_czyta_6

cala_polska_czyta_6W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w czwartek 20 marca Biblioteka Publiczna w Gołdapi gościła na spotkaniu z maluchami pana Jana Stecia, radnego gminy Gołdap. Biblioteka popularyzuje czytanie dzieciom i w ramach ogólnopolskiej akcji, stwarza milusińskim szanse na kontakt ze słowem pisanym.

Na spotkanie przyszły pięciolatki „b” ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Miłym akcentem okazała się wyobraźnia naszego gościa, który jako pierwszy z wielu zaproszonych czytających, wcielił się w postać zabawnego krasnala. Pełne skupienia dzieci słuchały pana Jana, który przeczytał im wiersz Jana Brzechwy „Przyjście wiosny” i bajkę „Wiosenne zabawy” oraz opowieść z własnej biblioteczki o gadatliwym żółwiu.

Dzieci bardzo gorąco podziękowały za miłe spotkanie i wręczyły gościowi kwiatuszek. (Red. SG)


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Pełne skupienia dzieci słuchały pana Jana

  1. pewna

    Fajny krasnal z wąsem!
    Świetny pomysł panie Janie 🙂
    Wyglądał pan uroczo!

  2. zainteresowany

    Coraz bliżej do wyborów i radni szukają sposobów na lansowanie się.Czytanie książek- dobra rzecz. Czy w tym miasteczku Gołdap rolę „vipa” grać to trzeba być pracownikiem samorządowym lub radnym? Ambitna młodzież uciekła za granicę do pracy, bo „dwór” od lat ten sam i nie dba o prawdziwych Gołdapian, o organizowanie miejsc pracy, i zapraszanie do czytania normalnych ludzi, emerytów,przedsiębiorców.