Nie było oficjalnych przemówień

benefis_39

benefis_39Nie było oficjalnych przemówień podczas obchodów jubileuszu sześćdziesięciolecia urodzin burmistrzów Gołdapi – Marka Mirosa i Jacka Morzego. Główną część spotkania stanowiła ich „stolikowa” adaptacja sztuki Antoniego Czechowa „Jubileusz”. Obaj wystąpili w rolach głównych, choć tym razem role drugo- a nawet trzecioplanowe zagrali – wojewoda Marian Podziewski i marszałek Jarosław Słoma przy wsparciu radnego Jana Stecia.

Role drugoplanowe zagrały – Aleksandra Ratasiewicz i Beata Otto. Całość benefisu sprowadziła się do występu artystycznego w wykonaniu jubilatów oraz przyjaciół – także Ewy Skierś i Patrycji Mogielnickiej wraz z mężem Robertem. Obaj beneficjenci próbowali swoich sił jako wokaliści – co jakiś czas pośpiewywali piosenkę „Starsi panowie dwaj” z Kabaretu Starszych Panów, natomiast jedną piosenkę Jacek Morzy wykonał razem ze swoją wnuczką. Występy zakończyło odczytanie „Dezyderaty”.

Po życzeniach, które złożyło około dwustu osób, na salę restauracji ośrodka „Ventus” wjechał ogromny tort doprawiony… czerwonym pieprzem.

Spotkanie prowadziła Marta Jurgiełan.


Aktualności

Powiązane artykuły

13 komentarzy do “Nie było oficjalnych przemówień

 1. Gołdapianin

  Panowie,czy tak przy okazji urodzin moglibyście przypomnieć społeczeństwu Gołdapskiemu, ile (we dwójkę) po podwyżkach zarabiacie miesięcznie?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. J

  Gołdapianinie , gdybyś nie był po prostu złośliwy i nie chciał li tylko łyżki dziegciu do jubileuszowej beczki dodać, wiedziałbyś, że wystarczy wejść sobie na oświadczenia majątkowe obu Jubilatów i do woli oglądać ich zarobki.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. EF

  J., gdybyś wiedział trochę więcej, niż wiesz, wiedziałbyś, że oświadczenia majątkowe są składane raz w roku, do końca kwietnia, z danymi za rok ubiegły, i nie ma w nich wynagrodzenia miesięcznego. Oświadczenie z danymi za rok 2014 pan Miros może złoży (jeśli będzie jezscze burmistrzem) w kwietniu 2015 r.
  Poza tym Gołdapianina interesuje wysokość zarobków miesięcznych PO PODWYŻCE, a takich danych w oświadczeniu nie ma. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. J

  To może trochę matematyki. Podziel sobie kwotę na miesiące i będziesz wiedział. A w zasadzie to o ostatniej (chyba ubiegłorocznej) podwyżce to było trąbione i na komisjach i na Sesji (gdzie każdy może przyjść i posłuchać) a także w mediach. Żadnej tajemnicy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. ciekawy

  Imponujące wydarzenie, doprawdy ;). Ciekawym, czy ktoś z tego tłumu złoży życzenia urodzinowe burmistrzowi, gdy ten przejdzie na emeryturę, hi hi. A tak na marginesie, wie ktoś może jakie podmioty uzyskają zwolnienie z podatku i dlaczego? 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. JK

  A może gołdapianin niech poda swoje zarobki, i skąd tyle zazdrosći i zawiści, jak zazdrośc chwyta to najlepiej dokształcić sie i piąc sie w górę, a nie zniżać się do podłogi. Za darmo nic sie nie ma, więc do roboty anonimie…Wstyd mi za takich ludzi, wstyd nie tylko na Gołdap, ale na całą Polskę, bo ludzie wchodzą z róznych miast, porażka…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Do JK: polecam poczytać Misesa. Już 60 lat temu ten wielki ekonomista napisał:

  „Biurokrata, różni się od niebiurokraty tym, że pracuje w dziedzinie, w której nie sposób dokonać oceny wyniku wysiłku ludzkiego w przeliczeniu na finanse. Państwo wydaje pieniądze na utrzymanie biur, na zapłacenie poborów urzędników, na zakup wszelkiego potrzebnego wyposażenia i materiałów. Niemniej to, co otrzymuje za wydane pieniądze i dokonane usługi, nie może być wyrażone w pieniądzach, niezależnie od tego, jak ważne i wartościowe byłyby te usługi. Ich ocena zależy od decyzji rządu.”

  Biurokracja Ludwig von Mises 1944

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Parafianin

  No,no, dość imponująco wygląda to oświadczenie majątkowe naszego cara. Jak to możliwe że z wykształceniem średnim w administracji zarabia się więcej niż kasjerka z wyższym?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. biz

  Czy wszyscy włodarze obchodzą urodziny, w których uczestniczą przedstawiciele (kierownictwo) podległych placówek, czy to tylko domena miejscowych? Może to taki swoisty test poparcia ludzi niepewnych swojej przyszłości.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. obserwator

  Na koniec tych wszystkich złośliwości a może zazdrości jeszcze raz Panie Marku i Panie Jacku wszystkiego najlepszego. Proszę nie przejmować się komentarzami, są ludzie w Gołdapi, którzy Panów doceniają i liczą na dalszy rozwój miasta. Pozdrawiam wszystkich 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. K.

  https://www.youtube.com/watch?v=p-pYuwlKVCs

  Z każda chwilą Twoje dni coraz mniej realne są 😉

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 12. N

  A dostaliście nowy Informator Urzędu miasta o dokonaniach władzy – do skrzynki. Nie lepiej było by opublikować w pdf? na stronie urzędu. Czy gdzieś można zobaczyć ile to wydawnictwo kosztowało nas, podatników? Jaki koszt był wydania tego? Bardzo mnie to interesuje.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 13. kwiatkowska z czterdziestolatka

  A może by tak dla odmiany zyczyć obu Panom sto lat?Wszystkiego najlepszego dalszych sukcesów na płaszczyżnie zawodowej i dużo zdrowia!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...