List do redakcji

smieci_8

smieci_8Szanowna Redakcjo, w załączeniu przesyłam zdjęcia, które na pewno nie są wizytówką naszej miejscowości, podobno uzdrowiskowej. Może ich prezentacja otworzy oczy osobom odpowiedzialnym z „pałacu” przy placu Zwycięstwa 14 i zmusi do podjęcia właściwych czynności.

Kto pozwolił na wywóz gruzu i innych odpadów, widocznych na jednej z fotografii, które został wysypane w pośredniej strefie ujęcia wody? A przecież ul. Wodociągowa i Różana to niemal centrum Gołdapi – niestety, nie widać ich z okien wyżej wspomnianego budynku, z którego jest widok jedynie na zadbany kamienny plac. A może każdy oczekuje, że wiosna, a wraz z nią zieleń wszystko ukryje…

Ciąg dalszy nastąpi.

Czytelnik

 


Aktualności

Powiązane artykuły

19 komentarzy do “List do redakcji

 1. swojak

  Drogi czytelniku ,jak widzisz problem rękawy podkręć i do roboty ,a nie tylko listy pisać,ja posprzątałem wczoraj chodnik a przecież on nie jest mój ,wszyscy z niego korzystają

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Piotr

  Drogi swojaku, posprzątać chodnik, to twój obowiązek wynikający z obowiązujących przepisów. Jak nie widzisz problemu, to bierz się za grabie, worki i sprzątaj te zaśmiecone hektary, włącznie z tym gruzem.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. xyz

  To jest właśnie gołdapska strefa prestiżu. Żal.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. kjlk

  Nadal myślcie, że obecna władza coś w tym mieście zmieni, nadal ją wybierajcie, i nadal się łudźcie. Wybieracie już ją prawie ćwierć wieku i dalej wybierajcie, a młodzi za granice do łopaty, bo przecież obecnej władzy nikt do pięt nie dorasta.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. zorientowany

  Na pewno śmieci przywieziono tam z innej miejscowości i za zgodą władz Gołdapi wyrzucono. Przecież nikt z Gołdapi tego nie mógł zrobić. Cholerne brudasy!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. as

  Chodzą słuchy, że nasza władza funduje nam kolejnego truciciela w SSE. Podobno holenderska firma ma zamiar sprowadzać silnie toksyczne odpady z zach. Europy i je tu przetwarzać. Może Redakcja i Gołdapianie tym się zainteresują?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. scorpio

   cicho sza powstała cynkownia i nic….

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 7. apap

  Odnośnie komentarza „as-a” i „kolejnej inwestycji”. Ma powstać zakład przetwarzający materiały niebezpieczne przywiezione m. in. z Hiszpanii. Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej jest już w Urzędzie (7.03) skończył się termin składania wniosków i zapytań (tutaj link: http://bip.goldap.pl/pl/13147/1,29856/informacja-o-srodowisku-wniosek-ow-ydanie-decyzji-srodowiskowej-na-realizacje-inwestycji-pn-wytwarzanie-arkuszy-z-lamina.html)
  Pytań jest wiele, ale najważniejsze dla mnie: dlaczego takie odpady transportuje się aż z Hiszpanii, dlaczego takiej linii przetwarzania nie można uruchomić na miejscu ( w Hiszpanii) i dlaczego uruchamiamy takie „biznesy” w strefie uzdrowiskowej? Polecam uważną lekturę wniosku i jeśli to możliwe prośba do Redakcji, czy możecie poprosić o oficjalny komentarz w Urzędzie? A może same w Władze wydadzą oświadczenie, na 100% czytają te artykuły i komentarze.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. scorpio

   ” A może same w Władze wydadzą oświadczenie, na 100% czytają te artykuły i komentarze.”
   100% 100% temu a może tamtemu 50% władzę można ……..

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 8. słów kilka wróbla ćwirka

  „Podobno” firma ta starała sie o pozwolenie na prowadzenie takiej działalności gdzieś na południu Polski i takowego nie dostała.Jesli to prawda warto sprawdzić co stanowiło przeszkodę.I przy okazji zastanawiam sie jaka też naprawdę jest koncepcja rozwoju naszego miasta,bo myślałem ,że jest ona oparta o rozwój funkcji sanatoryjno -uzdrowiskowych.(Nie dajmy się nabierać na wątpliwy w takiej sytuacji agument nowych stanowisk pracy.)
  Mam więc pomysł na slogan reklamujący nasze uzdrowisko:
  Zapraszamy kuracjuszy z Hiszpanii.Wasze odpady niebezpieczne już tu są.
  (grota cynkowni-gratis)

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. Marek

  Dziękuję za merytoryczne komentarze dotyczące SSSE. Mam wrażenie, że są przepojone troską o środowisko, uzdrowisko i dobro Gołdapi. Dlatego się do nich odniosę, mimo, że zawierają sporo niedokładności. Nie będę oczywiście odnosił się do komentarzy, które sugerują, że jak jakiś cham wywalił śmieci , to winna jest władza. Winie jest oczywiście cham. Ale są internauci, którzy nie są w stanie tego przykumać. Ich problem. Natomiast jeśli chodzi o firmę która stara się o zezwolenie na produkcję w podstrefie Gołdap. Procedury są w toku. Zapewniam Państwa, że jeśliby się okazało, że planowana produkcja w jakikolwiek sposób zagraża środowisku i nie spełnia odpowiednich norm czy standardów. burmistrz, będzie instytucją, która taką produkcję zablokuje. Bo to burmistrz i radni i pracownicy Urzędu stworzyli gołdapskie uzdrowisko. I te instytucje będą pilnować, żeby uzdrowisku nic nie zagroziło. Więc asie nie siej plotek, bo to grzech:) A scorpio niech uważa, bo jeśli posunie się o krok dalej, to spotkamy się w sądzie. W roku wyborczym jesteśmy wyjątkowo wyczuleni na insynuacje.
  Marek Aleksander Miros
  Burmistrz Gołdapi

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. Piotr

  Panie Burmistrzu, pomijając fakt, iż straszenie sądem w pańskiej wypowiedzi jest niesmaczne, to wydaje mi się, że w odniesieniu do śmieci, to Pan nie „przykumał”. W pełni zgodzę się, że cham jest winny temu, że teren jest zaśmiecony, ale to w pańskim ręku są narzędzia, aby to zmienić i temu zapobiegać. Z tego co pamiętam, widoczne na jednej z fotografii śmieci (butelki) w dołku, były w tamtym roku przyczyną pożaru trawy (zresztą w tym roku też), a co za tym idzie musiała interweniować straż pożarna, a więc zostały poniesione koszty. Gdyby śmieci został uprzątnięte, nie byłoby tego. Zresztą – Gołdapianie na pewno zwrócą uwagę, czy na opisanym terenie coś się zmieni.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. efwe

  Burmistrz zablokuję napewno. Tak jak zablokował wiatraki we Wronkach i Suczkach, tak jak zablokował chów trzody chlewnej we Wronkac, tak jak znalazl źródło skażenia wody sprzed kilku lat, itd.. Inwestorzy elektrowni wiatrowych też jeszcze nie powiedzieli ostatniego slowa, jeśli chodzi o ich lokalizację na terenie naszej gminy.Burmistrz potrafi zablokować, ale zdroworozsądkowe myślenie swoich radnych, sądem też już byli straszeni chyba wszyscy, łącznie z dziećmi na basenie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 12. Gołdapianin

  Marek Miros Burmistrz Gołdapi i troska o środowisko to chyba żart? A wiatraki , a przemysłowy tucz trzody chlewnej? Mamy status najbardziej śmierdzącego sanatorium uzdrowiskowego w Polsce ,a tym samym pewnie i na świecie. Pocieszam się faktem że w wyborach samorządowych mieszkańcy gorąco panu podziękują za ten smród , zadłużenie i bezrobocie !

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 13. Józef

  Panie Marku Aleksndrze Miros nie przystoi burmistrzowi straszyć swoich wyborców sądem.Wpisał się pan w retorykę przełożonych, z któych jeden stwierdził „uważajcie bo sądy są rozgrzane” a drugi „drżyjcie bo idziemy po was”
  Ja nie będę pana straszył ani posądzał o nieprawidłowości.Powiem tylko , że ani ja ani moja rodzina nie będziemy na pana głosować (kilkanaście głosów) w żadnych wyborach.Uważam,że podobnie myśli wielu mieszkanców miasta i gminy Gołdap. Arogancja powinna być ukarana przy pomocy karty wyborczej.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 14. mistrz

  Z wielkim niesmakiem czyta się komentarze burmistrza Gołdapi. Połączenie cynizmu, megalomanii i pychy. Porażające, do czego doprowadzają tak długie rządy. Znamy z historii takie przypadki. I to straszenie sądami za każdym razem, kiedy wyborcy ośmielą się wyrazić swe zdanie. Po prostu obciach.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 15. N

  Oj. Pan Burmistrz Marek Miros straszy sądem i to w roku wyborczym – oj nieładnie….

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 16. al

  Od jakiegoś czasu można zauważyć, że burmistrz wypowiada się o sobie w trzeciej osobie mówiąc np.: „burmistrz wam obiecuje”. Czyżby internauta, który zamieścił komentarz do artykułu (link poniżej) twierdzący, że burmistrz Gołdapi jest skażony syndromem Boga” miał rację? http://samorzad.pap.pl/depesze/polecaneartykuly.opinie/132209/Glos-despoty–Szefowie-gmin-o-ograniczeniu-liczby-kadencji-w-samorzadach

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 17. allo

  „W roku wyborczym jesteśmy wyjątkowo wyczuleni na insynuacje.” – napisał pan Marek Miros.
  Skażony „syndromem Boga”… może, a na dodatek, to już na pewno, myśli o sobie w liczbie mnogiej, jak kiedyś któlowie Polski: „My, z Bożej łaski Król Polski, jesteśmy…”
  Tyle, że chyba burmistrz zapomniał z czyjej łaski jeszcze jest burmistrzem, na pewno nie z boskiej.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...