Znęcał się nad partnerką

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat może grozić 44-letniemu Sławomirowi K. Mężczyzna miał znęcać się nad swoją konkubiną. Mieszkaniec powiatu gołdapskiego po wszczętej awanturze domowej został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Jeszcze w czwartek usłyszy zarzut znęcania się nad rodziną a gołdapscy funkcjonariusze wystąpią do Prokuratury Rejonowej w Olecku o zastosowanie środków zapobiegawczych, aby zapewnić bezpieczeństwo pokrzywdzonej i nastoletnim dzieciom.

W środę gołdapscy policjanci zatrzymali Sławomira K. 44-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego podejrzany jest o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodziną. Mężczyzna około godziny wszczął awanturę domową, w trakcie której szarpał, popychał i uderzał swoją partnerkę. Ponadto w czasie zajścia wyzywał ją słowami wulgarnymi, ubliżał i groził pozbawieniem życia. Pijany i agresywny Sławomir K. trafił do policyjnej celi. Przeprowadzone badanie wykazało 1,3 promila alkoholu w jego organizmie.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzut znęcania się nad rodziną. Jeszcze dzisiaj funkcjonariusze wystąpią do Prokuratury Rejonowej w Olecku o zastosowanie środków zapobiegawczych, aby zapewnić bezpieczeństwo pokrzywdzonej i nastoletnim dzieciom.

Za znęcanie się nad osobą najbliższą Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły