Znęcał się nad ojcem

gwiazda_goldapi

gwiazda_goldapiNakaz opuszczenia mieszkania zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym, zakaz zbliżania i kontaktowania się oraz dozór policyjny – o to jeszcze dzisiaj będą wnioskować gołdapscy policjanci do Prokuratury Rejonowej w Olecku wobec 22-letniego Pawła B. Mężczyzna od grudnia 2013 roku znęcał się nad swoim ojcem, z którym wspólnie prowadził gospodarstwo domowe.

22-letni Paweł B. usłyszał zarzut znęcania się nad swoim ojcem. Mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie, których wyzywał ojca, szarpał, popychał, kopał i uderzał oraz groził pozbawieniem życia. Zgromadzony materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił policjantom wnioskować do prokuratury o natychmiastowe opuszczenie lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym, a także o zakaz zbliżania i kontaktowania się z nim. Za znęcanie może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Zazwyczaj był wtedy pijany. Mężczyzna wszczynał awantury domowe, wyzywał pokrzywdzonego, popychał, szarpał, uderzał pięściami i kopał po całym ciele. Ponadto groził jemu pozbawieniem życia i niszczył przedmioty domowego użytku. Mężczyzna nie wytrzymał zachowań syna i zgłosił się do funkcjonariuszy. Teraz 22-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Za znęcanie się nad osobą najbliższą Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. (Red. KPP Gołdap)

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły