W ostatnich dniach mieli pełne ręce roboty

sg

sgFunkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w ostatnich dniach mieli pełne ręce roboty. Nielegalne papierosy ujawniano w bagażniku, w sklepie „pod ladą” i pod ubraniem podróżnych. Wczoraj gołdapscy funkcjonariusze na stacji benzynowej w Ełku ujawnili 41000 sztuk wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

Szacunkowa wartość „znaleziska” to około 24 000 zł. Kartony papierosów poupychane były w parciane worki i znajdowały się w bagażniku osobowego Audi. W trakcie działań kierowcy przy pojeździe nie było. Auto zostało zabezpieczone i przewiezione do Placówki Straży Granicznej w Gołdapi. Po kilku godzinach do funkcjonariuszy jednak zgłosił się właściciel pojazdu przyznając się do posiadania akcyzowego towaru.

W Bezledach, tuż przed przejściem granicznym, funkcjonariusze skontrolowali auto, w którym znaleźli nielegalny towar. W kole zapasowym w bagażniku ujawniono łącznie papierosy o wartości prawie 1 200 zł.

Również dzięki pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej z Sępopola papierosy o wartości czarnorynkowej 3 500 zł nie trafiły do obrotu. Tym razem towar pochowany był w tylnym zderzaku auta, konsoli, dachu, podłodze, boczkach i komorze silnika.

Ciekawego odkrycia dokonali także funkcjonariusze z Węgorzewa. W jednym z lokalnych sklepów oprócz legalnego towaru dostępne również były papierosy z przemytu.

Dzięki ostatnim działaniom strażników granicznych na Warmii i Mazurach zabezpieczono papierosy bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o wartości około 30 000 zł. (Red. W-MOSG)

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “W ostatnich dniach mieli pełne ręce roboty

 1. qwerty

  http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/dwoje-celnikow-z-goldapi-aresztowano-za-lapowki/b1zsk

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Państwo jest mechanizmem w którym wielu próbuje żyć kosztem wszystkich innych. Państwo to w istocie mechanizm ludzi posiadających monopol na przemoc i więcej władzy niż przypada większości okradanych śmiertelników. Państwo to zło.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...