W ciągu tych dni dzieci mogły rozwijać swoje zainteresowania

zelazki_ferie_15

zelazki_ferie_15W ramach zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży „Zimowe Ferie 2014” dniach od 25 stycznia – 3 lutego w Świetlicy Wiejskiej w Żelazkach odbywały się zajęcia plastyczne, sportowe, bal przebierańców, turnieje, gry oraz liczne zabawy dla dzieci.

Spotkania odbywały się w godz. 9.00 – 13.00 a w niektóre dni od 13.00 do 17.00. Każdego dnia na uczestników czekał także słodki poczęstunek oraz herbata. W ciągu tych dni dzieci mogły rozwijać swoje zainteresowania plastyczne i sportowe. Zajęcia cieszyły się sporym powodzeniem – łączna liczba uczestników wyniosła ponad 15.

W sobotę i poniedziałek dzieci i młodzież wykonywały gazetkę pt. „Świetlicowa rodzinka.pl”. Dzieci odrysowywały swoje dłonie i ozdabiały dowolną techniką, a następnie doczepiały je do świetlicowego plakatu. Każdy z uczestników miał możliwość odnalezienia swojego miejsca w naszej rodzince. Następnie dzieci wykonywały zimowe prace – bałwanki, mikołaje na kolorowych arkuszach papieru. Później nadszedł czas także na zabawy i gry integracyjne w gronie kolegów i koleżanek.

W środę i w czwartek dzieci były szczególnie zainteresowane turniejem w piłkarzyki. Potem każdy z uczestników otrzymał ciekawe zagadki oraz kolorowanki z ulubionych bajek. Po skończonej pracy dzieci z radością udały się do pracowni komputerowej na chwilę gier interaktywnych.

W sobotę odbył się bal przebierańców – dzieci przebierały się za księżniczki, wampiry i różnorakie postacie z bajek.

Ostatni dzień, poniedziałek, był równie interesujący. Zajęcia rozpoczęła zabawa, polegająca na tym, że każdy uczestnik czuje się przywitany – ten, który lubi czekoladę, ten, który lubi tańczyć itd. Następnie dzieci podzieliły się na 2 grupy – każda grupa miała na swój własny sposób przedstawić w formie plakatu, a następnie odczytać z podziałem na role wiersz „Samochody koło Środy”. Pracę grupową poprzedziły zabawy oraz ćwiczenia dykcyjne. Dzieci były bardzo zaangażowane i z ochotą wykonywały zadania, więc w dobrych humorach zabrały się do pracy. Plakaty wykonane z różnorodnych materiałów oraz za pomocą rozmaitych technik zawisły w świetlicy. Każda grupa w nagrodę za trud i pracę włożone w wykonanie zadania otrzymała nagrody.

Zajęcia z pewnością stworzyły świetne warunki do wypoczynku i relaksu dla dzieci oraz młodzieży. Uczestnicy mogli rozwinąć indywidualne zdolności plastyczne, oraz aktywnie i twórczo spędzić czas. Bez wątpienia dodatkowym atutem zajęć była także możliwość nawiązania i zacieśnienia kontaktów koleżeńskich.

Małgorzata Czarniewska


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “W ciągu tych dni dzieci mogły rozwijać swoje zainteresowania

  1. J.

    Zajęcia, uzupełnione dokumentacją zdjęciową wskazują, że świetlica w Żelazkach stanęła na wysokości zadania. Brawo dla Pani prowadzącej.

  2. ferie 2014

    Zgadzam się było bardzo wesoło:)