Odpowiedzą za liczne włamania i kradzież samochodu

kodeks_kajdanki2, małe

kodeks_kajdanki2, małeSzybka reakcja dyżurnego z gołdapskiej komendy oraz funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Filipowie doprowadziła do zatrzymania dwóch złodziei samochodu. Tomasz i Mariusz D. włamali się do jednego z prywatnych garaży skąd ukradli hyunadai’a Lantrę.

Wartość oszacowano na kwotę 3.000 zł. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a złodzieje trafili do policyjnego aresztu. Jak się okazało bracia mają na swoim koncie także inne włamania i kradzieże. Funkcjonariusze będą wnioskować o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztowania.

Dwaj bracia z gminy Kowale Oleckie zostali zatrzymani za kradzież samochodu. Do zdarzenia doszło w nocy z 12/13 lutego br. w miejscowości Wilkasy (gm. Gołdap). Nieznani wówczas sprawcy poprzez przecięcie kłódki dostali się do wnętrza prywatnego garażu, skąd skradli hyundaia Lantrę o wartości 3000 złotych. Kradzież zauważyła kobieta opiekująca się domem pod nieobecność właścicieli i zaalarmowała Policję. Oficer dyżurny gołdapskiej komendy natychmiast powiadomił ościenne jednostki. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Filipowie po otrzymaniu informacji o kradzieży w trakcie patrolu miejscowości Filipów Czwarty zauważyli skradziony pojazd i zatrzymali go do kontroli. Za kierownicą siedział 26-letni Marcin D., a pasażerem był jego 30-letni brat Tomasz D., mieszkańcy gminy Kowale Oleckie. Obaj byli nietrzeźwi. Mieli kolejno po 0,28 i 1,6 promila alkoholu w organizmie. W pojeździe policjanci odnaleźli także inne skradzione przedmioty. Hyundai trafił na policyjny parking natomiast Tomasz i Marcin D. do gołdapskiego aresztu.

Jak się okazało bracia mają na swoim koncie także inne kradzieże i włamania, których dokonali dwa dni wcześniej w tej samej miejscowości. Ich łupem padł m.in. radiomagnetofon, kosiarka, telefon komórkowy a nawet brykiet drzewny.

Jeszcze dzisiaj mężczyźni usłyszą stosowne zarzuty. Gołdapscy funkcjonariusze będą wnioskować o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły