Wybrano zarząd i nowego prezesa

spp_7

spp_7W Olsztynie odbyło się walne zebranie olsztyńskiego oddziału Stowarzyszenie Pisarzy Polskich. Nowym prezesem został poeta i prozaik Krzysztof Szatrawski, wśród członków Zarządu ponownie znalazł się gołdapianin Mirosław Słapik.

Pozostałymi członkami Zarządu zostali: poetka Alicja Salczyńska-Bykowska (ustępujący prezes oddziału) oraz poeta, historyk literatury i wykładowca akademicki Zbigniew Chojnowski.

Zanim dokonano wyboru Zarządu i prezesa dyskutowano o problemach pisarzy regionu. Dyskusja skupiła się na możliwościach wydawniczych i zintensyfikowaniu udziału pisarzy w życiu kulturalnym regionu.

W drugim kwartale tego roku ukaże się prawdopodobnie polsko-rosyjska antologia z tekstami autorów Warmii i Mazur. Godna uwagi jest animatorska działalność poszczególnych członków oddziału, choćby Zbigniewa Chojnowskiego, Zbigniewa Fałtynowicza, Wojciecha Kassa i Mirosława Słapika (np. w gołdapskiej oficynie „Z bliska” ukaże się niebawem zbiorek znanego poety Kazimierza Brakonieckiego).

Oddział olsztyński SPP zrzesza 15 pisarzy, w tym jednego z województwa podlaskiego. Większość z nich ma już widoczną pozycję na mapie literackiej Polski. Niejednokrotnie są laureatami prestiżowych nagród.

W kraju SPP zrzesza około 900 pisarzy, w tym około 500 w Warszawie.

 

Powiązane artykuły