Powiat Gołdapski ponownie na 2. miejscu!

powiaty

powiatyPowiat gołdapski zajął drugie miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich.

Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Powiat Gołdapski zajął drugie miejsce w kategorii – Powiaty do 60 tys. mieszkańców, plasując się tuż za powiatem drawskim.

Utrzymanie drugiego miejsca w rankingu kolejny rok z rzędu to sukces wielu osób – podkreśla starosta gołdapski Andrzej Ciołek – W poprzedniej kadencji było to 228 miejsce, w dwa lata temu już 17, a dziś samorząd gołdapski triumfuje na drugim miejscu.

W Ogólnopolskim Rankingu Energii Odnawialnej 2013, prowadzonym również przez Związek Powiatów Polskich powiat gołdapski zajął 8 miejsce.

 

 

Więcej o rankingu na stronie ZPP:

http://zpp.pl/aktualnosci/laureaci-rankingu-gmin-i-powiatow-2013

(Red. Starostwo Gołdapskie)


Aktualności

Powiązane artykuły