Na kolejnej sesji

sesja_2

sesja_2Zwykle jest tak, że w praktyce najważniejsze rozstrzygnięcia związane z uchwałami Rady Miejskiej następują wcześniej na komisjach. Paradoksalnie podejmowaniu uchwał na sesji towarzyszy niewiele dyskusji i ta część posiedzenia bywa po prostu nudna.

Emocje bardziej rosną podczas wolnych wniosków i interpelacji. Chociaż godnych uwagi było kilka informacji przekazanych przez burmistrza Marka Mirosa. Przypomniał między innymi, że po odrzuceniu skargi związków zawodowych w WSA i NSA podjęto dalsze kroki związane z przekazaniem Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap szkół podstawowych w Boćwince, Galwieciach i Jabłońskich.

Ciekawostką może być to, że plany budowy drogi nr 651 (na Żytkiejmy) przesunięte zostały z 2030 roku na 2020. Przy okazji gmina złożyła wniosek o pogłębienie przejazdu pod wiaduktem w Botkunach.

Zebrani usłyszeli też informacje, że Biblioteka Pedagogiczna (niektórzy mylili tę placówkę z Biblioteką Publiczną w poprzednich informacjach medialnych) najprawdopodobniej zostanie utrzymana i przejmie ją Starostwo Gołdapskie.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Na kolejnej sesji

 1. Józef Kiszkorno

  W mojej ocenie ważna informacje przekazał Burmistrz marek Miros na temat planowanej udowy przez GDDKiA drugiej nitki drogi K-65 na odcinku od cmentarza do granicy państwa. Pod uwagę brane są 2 warianty:
  1/ „za cmentarzem” tj. właściwie miedzy 2 cmentarzami: nowym w budowie a obecnym przy ul. Gumbińskiej,
  2/ poszerzenie istniejącej drogi w kierunku lasu.
  Wskazałem, iż zasadna byłaby tu konsultacja ze społeczeństwem, aby nie wyszło tak jak z brakiem zajazdów z obwodnicy. Osobiście obstaję przy wariancie 2 aby nie utrudniać mieszkańcom i konduktom pogrzebowym komunikacji do cmentarza oraz wybudowanego w pobliżu sklepu Biedronka.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. J.

  Słusznie Szanowna Redakcja zauważa, że często sama Sesja Rady Miejskiej jest dość nudna. I dobrze, że Redakcja podaje dlaczego tak się dzieje. Prawda, najwięcej dyskusji, często bardzo gorących, rozgrywa się na wcześniejszych posiedzeniach Komisji. Sesja rzeczywiście służy już w większości samemu podsumowaniu (w głosowaniu) tych wcześniejszych rozważań.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...