Konkurs rozstrzygnięty

v

vPoznaliśmy w czwartek zwycięzców etapu parkowego XIII edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. 

O 10.00 w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej spotkali się gimnazjaliści z czterech szkół z gminy Dubeninki i Gołdap. Przed nimi do rozwiązania był test z wiedzy ogólnoprzyrodniczej oraz znajomości parków Warmii i Mazur. Test był pisany indywidualnie, a o sukcesie drużyny decydowała łączna liczba punktów uzyskanych przez poszczególnych uczniów. Celem konkursu było wytypowanie najlepszego zespołu, który zostanie zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego jako reprezentant Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej.

Tegoroczny test z mocno rozbudowanymi pytaniami wymagał od uczniów dużej wiedzy i koncentracji. Indywidualnie można było uzyskać 70 punktów, a drużyna łącznie 280 punktów.

Pierwsze miejsce zajęła w tym roku drużyna z Gimnazjum w Żytkiejmach w składzie: Aldona Sawicka, Karolina Derek, Marta Mejsak i Piotr Orłowski, przygotowana przez panią Annę Krygier. Gratulujemy! Drużyna zdobyła 174 punkty i to właśnie ona pojedzie 3 kwietnia br. do Olsztyna na etap wojewódzki konkursu.

Drugie miejsce z wynikiem 155,5 punktów uzyskali gimnazjaliści z Dubeninek: Beata Bogdan, Sandra Kalwajtys, Adam Pojawa i Piotr Hippel, również przygotowani przez panią Annę Krygier.

Trzecie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Gołdapi w składzie: Dominika Mielnik, Katarzyna Dominiuk, Klaudia Wysmułek i Filip Giczewski. Uzyskali oni 152 punkty. Opiekunem drużyny była pani Justyna Przekop.

Czwarte miejsce w konkursie przypadło uczniom z Zespołu Szkół w Grabowie, którzy z nagłych przyczyn walczyli w obniżonym, bo tylko trzyosobowym składzie. Piotr Pastuszyński, Sylwia Słowikowska i Sandra Juszkiewicz zdobyli łącznie 92 punkty. Opiekunem drużyny był pan Lech Wronowski.

Tradycyjnie podczas konkursu zostały także wręczone dyplomy i nagrody za trzy najwyższe indywidualne wyniki. Tu bezkonkurencyjne okazały się przedstawicielki zwycięskiej drużyny z Gimnazjum w Żytkiejmach. Pierwsze miejsce z wynikiem 50 punktów zajęła Aldona Sawicka, drugie miejsce i 49 punktów zdobyła Karolina Derek, a trzecie i 47 punktów Marta Mejsak.

Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Gołdapi.

Wszystkim uczestnikom i nauczycielom dziękujemy za udział, a laureatom konkursu serdecznie gratulujemy życząc powodzenia na etapie wojewódzkim.

(pkpr)


Aktualności

Powiązane artykuły