Borsuki, jeże i niedźwiedzie mają dobrze

5-latki z SP3 pomagają zwierzętom (17)

5-latki z SP3 pomagają zwierzętom (17)– Borsuki, jeże i niedźwiedzie mają dobrze – stwierdziły dzieciaki – nie muszą martwić się o jedzenie zimą, po prostu idą spać i wstają gdy słońce mocniej grzeje i przyroda budzi się do życia. Ale nie wszyscy idą spać.

Gdy spadnie dużo śniegu to dziki, sarny, jelenie, wiewiórki czy ptaki mają ciężki czas. Gruba warstwa białego puchu i lód utrudniają zwierzętom dostęp do naturalnego pokarmu i wody. Wówczas możemy pomóc zwierzętom. 16 stycznia pieciolatki A, B i C ze szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wybrały się do Nadleśnictwa Gołdap na spotkanie z panią leśniczy i zaniosły zwierzakom prezenty.

Okazało się, iż wykładane w paśnikach buraki, ziemniaki, kukurydza, marchew czy siano często ratują życie mieszkańcom puszcz. Leśnicy pomagają również ptakom. Dzieci dowiedziały się że karma dla ptaków powinna przypominać ich naturalny pokarm. Ptaki, które najczęściej odwiedzają „ptasie stołówki” uwielbiają drobną kaszą, słonecznik, pestki dyni i słoninkę – oczywiście niesoloną.

Kiedy już uzupełniły swoją wiedzę pani leśniczy zaprosiła dzieci na spacer w poszukiwaniu tropów zwierząt. Leśną ścieżką dotarły do paśnika gdzie pozostawiły dary mieszkańcom lasu. Następną atrakcją pięciolatków było ognisko z pieczeniem kiełbasek i chleba.

Bardzo dziękujemy pani leśnik za tak cenną wiedzę i mile spędzony czas.

Dziękujemy również rodzicom za pomoc podczas wycieczki.

Katarzyna Miernik, Iwona Poreda i Ewa Kulikowska


Aktualności

Powiązane artykuły