Życzenia dla żołnierzy przebywających na misji pokojowej

kwor_15

kwor_15Ppłk Tomasz Sawczuk Dowódca XXIX Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR XV pplot.

Szanowny Panie Pułkowniku

Niedawno na placu Zwycięstwa w Gołdapi miałem honor przekazać na Pańskie ręce flagę naszego miasta – Gołdapi. Od jednego z żołnierzy otrzymałem zdjęcie flag, wśród których powiewa również ta gołdapska.

Pełnicie w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej, ale również Gołdapi i Elbląga, odpowiedzialną służbę, misję pokojową na terenie, gdzie 20 lat temu toczyła się krwawa, bezsensowna wojna, gdzie życie straciło wielu niewinnych ludzi. Wasza pokojowa misja i to, że reprezentujecie 15. Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy napawa nas dumą.

Święta Bożego Narodzenia to święta szczególne, które spędza się z bliskimi, z rodzinami. Wy najbliższe święta spędzicie pełniąc służbę 2000 kilometrów od Gołdapi.

 Szanowny Panie Pułkowniku,

zwracam się z prośbą do Pana o przekazanie wszystkim Gołdapiakom oraz mieszkańcom innych miejscowości reprezentujących nasz pułk, najlepszych życzeń z okazji tych rodzinnych świąt i z okazji Nowego 2014 Roku.

Łamiąc się wigilijnym opłatkiem z naszymi bliskimi, ciepłą myślą będziemy ogarniać również Was.

Te kilka miesięcy służby szybko miną. Jestem przekonany, że za klika miesięcy będę miał honor witać Was wszystkich, i każdego z osobna, po dobrze spełnionej misji.

 

Z wyrazami szacunku i serdecznych pozdrowień,

w imieniu Gołdapian

Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Hołdyński

i Burmistrz Gołdapi Marek Miros

 


Aktualności

Powiązane artykuły