Zbliża się kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy

jarmark_bozonarodzeniowy_12_35

jarmark_bozonarodzeniowy_12_35Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia – pragniemy przeżyć je jak najpiękniej w gronie najbliższych, kultywując staropolskie obyczaje, smakując tradycyjne potrawy, śpiewając kolędy. Wyjątkowe i najważniejsze w roku dni, są coraz bliżej, a to oznacza, że wielkimi krokami zbliża się kolejny, bo już piąty, Jarmark Bożonarodzeniowy.

Przedświąteczne spotkanie o niepowtarzalnej atmosferze odbędzie się w niedziele, 22 grudnia 2013 r. w godzinach 12.00-16.00 na placu Zwycięstwa w Gołdapi.

Celem spotkania jest przypomnienie i prezentacja regionalnego oraz lokalnego dziedzictwa kulturowego związanego z tradycjami bożonarodzeniowymi.

Podczas uroczystości będzie można spotkać artystów, rękodzielników, rzemieślników i wytwórców produktów lokalnych. Pragniemy, aby miejski plac zamienił się w magiczny świat. Wypełniony mnóstwem zapachów świątecznych, światełek, choinek, aniołów…

Na uczestników jarmarku będą czekały fantastyczne atrakcje, m.in.: anioły na szczudłach, św. Mikołaj, gry i zabawy. Poszukujący oryginalnych prezentów gwiazdkowych znajdą je na ponad 20 stoiskach, bogatych w artykuły świąteczne, rękodzieło, ozdoby, świece z miodu i rzeźby.

Najbardziej wyszukane podniebienia smakoszy znajdą tego dnia coś dla siebie wśród świątecznych wypieków, wędlin, sera i pieczywa regionalnego. Nadleśnictwo Gołdap zadba by na naszym placu wyrósł baśniowy lasek, z którego będzie można wybrać choinkę dla siebie.

Zapraszamy do udziału w konkursach, które znajdą się wśród wielu innych atrakcji: najpiękniejsze stoisko podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, najsmaczniejsza zupa bożonarodzeniowa podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz konkurs na „Najciekawsze przebranie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego (szczegółowe informacje na stronach: www.powiatgoldap.pl, www.funduszgoldap.pl)

Organizatorami Jarmarku są Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Gołdapski Fundusz Lokalny. Wspierają: Dom Kultury w Gołdapi, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi, Stowarzyszenie „Partnerstwo Sztuk”, Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga” i Nadleśnictwo Gołdap.(wa)

jarmark_2013_q_a4


Aktualności

Powiązane artykuły