Zatrzymali się na chwilę

zajecia_otwarte_10

zajecia_otwarte_10„Czy widziałeś już kiedyś bawiące się, radosne dzieci? // Powinieneś zwolnić. // Czy mówiłeś już do swoich dzieci „zrobimy to jutro”? // Powinieneś zwolnić tempo. // Nie pędź tak! Dzieci szybko rosną.” Pięciolatki B ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wraz z wychowawczynią Iwoną Poredą zaprosiły swoich rodziców na zajęcia otwarte, by uświadomić im jak ważna jest zabawa z dzieckiem, czas poświęcony rozmowie i wspólnej pracy.

Celem zajęć było kształtowanie u dzieci emocjonalnego stosunku do tradycji świątecznych, przybliżenie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, zachęcanie do wypowiedzi słownych, świadomego wyrażania własnych myśli oraz rozwijanie poczucia estetyzmu i rozbudzanie wyobraźni. Podczas spotkania mieliśmy okazję pobawić się wspólnie wykonując śnieżne choinki, spędzić czas w miłym gronie i zobaczyć radość w oczach naszych pociech. Podsumowaniem zajęć było wspólne łamanie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń.

Serdecznie dziękuję rodzicom za to, że zatrzymali się na chwilę, zaszczycili nas swoją obecnością i uraczyli wspólną zabawą. (Red. IP)


Aktualności

Powiązane artykuły