W czasie świąt będą czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych

gwiazda_goldapi

gwiazda_goldapiNadchodzące święta Bożego Narodzenia pozwolą nam na kilkudniowy wypoczynek. Wielu z nas korzystając z dni wolnych wybiera się w krótszą bądź dłuższą podróż. Dlatego też rusza akcja pn. „Boże Narodzenie 2013”, która będzie trwała od 24 do 26 grudnia. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci zapowiadają wzmożone kontrole drogowe. Jednocześnie jak co roku apelują o zachowanie rozwagi i ostrożności ponieważ zimowa aura jest zmienna.

Już jutro święta Bożego Narodzenia. To okres w którym wykorzystując wolne dni można wybrać się w krótszą bądź dłuższą podróż. Mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci w dniach 24-26 grudnia br. na drogach województwa warmińsko-mazurskiego będą prowadzić działania „Boże Narodzenie 2013”.

W tym okresie nad bezpieczeństwem wszystkich udających się i powracających z wypoczynku czuwać będą również gołdapscy funkcjonariusze. Na drogach naszego powiatu pojawią się wzmożone kontrole podczas których mundurowi będą sprawdzać trzeźwość kierujących, korzystanie przez nich z pasów bezpieczeństwa a także przewożenie dzieci w fotelikach ochronnych. Policjanci będą także zwracać szczególna uwagę na pieszych.

Pamiętajmy, że najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, ludzka brawura, jazda po alkoholu. Funkcjonariusze zapowiadają konsekwentną walkę z piratami drogowymi i przestrzegają, że warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Siadając za kierownicę bądźmy świadomi, że chodzi o bezpieczeństwo tych, których wieziemy i wszystkich użytkowników drogi, którzy chcą bezpiecznie i radośnie spędzić te dni. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły