Uczy żyć w społeczeństwie obywatelskim

liga_mistrzow_1

liga_mistrzow_1W piątek 13 grudnia w Gimnazjum nr 1 w Gołdapi odbyło się losowanie Ligi Mistrzów KOSS. Konkurs ten odbywa się już po raz dwunasty. W tym roku uczestniczy w nim 75 uczniów z 25 drużyn.

Jest on doskonałą formą utrwalenia wiadomości z edukacji obywatelskiej, przygotowania do egzaminów gimnazjalnych oraz do udziału w konkursach przedmiotowych. To m.in. dzięki Lidze Mistrzów uczniowie gimnazjum zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego wiedzy o społeczeństwie organizowanego przez Warmińsko–Mazurskiego Kuratora Oświaty. Są to Ewa Ejsmont z kl. 3c i Kacper Świtkiewicz z kl. 2c.

Liga Mistrzów KOSS to znakomita okazja wychowania patriotycznego młodzieży. Poznaje ona zasady demokracji, uczy żyć w społeczeństwie obywatelskim, uczy się trafnie wyławiać pozytywne przykłady z życia politycznego, poznaje lokalne sprawy, osiągnięcia i problemy.

Gimnazjalny konkurs przygotowywany jest i prowadzony przez nauczycieli Jarosława Żukowskiego i Annę Karwowską i toczy się przez cały rok szkolny, z finałem rozgrywanym w czerwcu. Uczniowie walczą o Puchar Dyrektora Szkoły, o nagrody indywidualne oraz o premie z przedmiotu wiedza o społeczeństwie. Liczymy, że pozyskamy przyjaciół i dobroczyńców naszego konkursu.


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Uczy żyć w społeczeństwie obywatelskim

  1. Ja ongiś wygrałem Ligę Mistrzów KOSS, i uważam że jedyna akceptowalna forma demokracji to wolny rynek. Pozdrawiam i polecam poczytać Misesa. A poza tym sądzę, że Unię Europejską należy zniszczyć.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...