Sześciomilionową podróżną jest obywatelka Rosji

kontrola_graniczna_2013_m

kontrola_graniczna_2013_mSześciomilionową podróżną jest obywatelka Rosji, która po godzinie 4 rano przekroczyła granicę w Grzechotkach w ramach małego ruchu granicznego. Kobieta przyjechała do Polski jako pasażerka pojazdu.

Od minionego weekendu ruch graniczny jest natężony. Wartość przekroczeń granicy na dobę nie spada poniżej 20 tysięcy osób nawet w dni powszednie. Ostatniej doby Straż Graniczna odnotowała 25 tysięcy osób, a przewidywany jest wzrost ruchu granicznego tuż przed samymi świętami i w rozpoczynający się właśnie weekend.

Do dzisiaj ponad 1 mln 100 tys. cudzoziemców, głównie obywateli Rosji, mogących korzystać z zasad MRG, okazało podczas przekraczania granicy zezwolenia małego ruchu granicznego.

Granica Polski z obwodem kaliningradzkim to jednocześnie zewnętrzna granica Unii Europejskiej, w związku z tym dla bezpieczeństwa nie tylko naszego państwa, ale i zobowiązań międzynarodowych Straż Graniczna, zachowując płynność odpraw, musi wykonać szereg czynności przewidzianych przepisami podczas kontroli granicznej. (Red. W-MOSG)

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły