Mikołajki w Mikołajkach

Od wielu lat bardzo ważną imprezą środowiskową w Mikołajkach są ,,Mikołajki w Mikołajkach”. Jej nieodłącznym elementem od samego początku były biegi uliczne dla dzieci i młodzieży, następnie bieg w kat. OPEN. Od dwóch lat poza biegami dziecięcymi i młodzieżowymi wydłużono bieg z 3 km do 10 km co uzyskało uznanie w opiniach ludzi startujących. W tym roku idąc za ciosem wprowadzono Półmaraton Mikołajkowy.

Trasa Półmaratonu i biegu na 10km przebiegała po malowniczej trasie z Mikołajek do miejscowości Łuknajno wzdłuż Rezerwatu Łuknajno który jest wpisany na światową listę biosfery UNESCO, Natura 2000.
Od godziny 10.00 na hali sportowej i wokół niej trwały mikołajkowe wydarzenia. Impreza mijała pod znakiem sportu i występów artystycznych. Na hali sportowej można było zdobyć nagrody w kilku konkurencjach stawiających na precyzję, spryt i kondycję. Z kolei biegacze w różnym wieku mieli okazję rywalizować na kilku dystansach – od najkrótszych przygotowanych dla „krasnali”, po ponad 20 kilometrowy półmaraton, w którym wystartowali doświadczeni długodystansowcy. Oczywiście nie mogło zabraknąć biegaczy z Gołdapi.

Pogoda pozytywnie zaskoczyła uczestników biegów w Mikołajkach. Niewielki mróz nie przeszkadzał w zabawie, a śnieg błyszczał w promieniach słońca nadając imprezie zimowego uroku.

Oto wyniki Łowców Przygód.

Bieg na 10km:
Emilia Wołyniec – 3 open – 0:47:03,
Tomasz Bukwaś – 4 open – 0:38:36 – 1 w kategorii wiekowej,
Dawid Karniłowicz – 9 open – 0:40:01 – 4 w kategoriiwiekowej.

Półmaraton:
Marta Żabicka – 4 open – 1:46:09 – 1 w kategorii wiekowej,
Małgorzata Tramp – 7 open – 1:49:24 – 3 w kategorii wiekowej,
Dariusz Borucki – 14 open – 1:27:19 – 5 w kategorii wiekowej,
Krzysztof Obuchowski – 1:45:00 – 16 w kategorii wiekowej.


Aktualności

Powiązane artykuły