Byliśmy w Wiosce Świętego Mikołaja

mikolaj_1

mikolaj_1W dzień imienin Mikołaja, dzieci z kl. 0c i 0b ze SP nr3 udały się z wizytą do samego Św. Mikołaja. W miejscowości Piękna Góra koło Giżycka, w Ośrodku Wypoczynkowym „Gwarek” stworzono Wioskę Świętego Mikołaja, w której uczniowie spędzili kilka godzin, biorąc czynny udział w programie edukacyjnym tematycznie związanym ze Świętami Bożego Narodzenia.

Nad sprawną organizacją zajęć czuwali doświadczeni instruktorzy przebrani za elfy. Na samym początku dzieci zostały podzielone na mniejsze grupy, tak aby każdy z uczestników mógł aktywnie przeżyć świąteczną przygodę. Do każdego zespołu został przydzielony elf przewodnik, który opiekował się grupą, tłumaczył zadania do wykonania, wprowadzał ciekawe formy aktywności, mobilizował uczniów do działania. Dzieci najpierw odwiedziły Mikołajową Cukiernię, gdzie pod okiem pani Mikołajowej przyrządziły pyszne pierniki, które po upieczeniu zjadły popijając ciepłym mlekiem. Następnie przeszły ścieżką pełną niespodzianek i poznawały bożonarodzeniowe tradycje. W Pokoju Elfich Figli bawiły się nie szczędząc sił i głosu. Przeszły prawdziwy labirynt wskakując do Komina Św. Mikołaja. Nie mogło też zabraknąć spotkania z samym Mikołajem, który ochoczo włączył się do wspólnej zabawy. Pięknie zaaranżowane wnętrza, wszechobecne choinki, światełka i girlandy, zachęcały do robienia zdjęć. Najchętniej dzieci fotografowały się w saniach Św. Mikołaja. Było świątecznie, wesoło, kolorowo i przez chwilę bajkowo… Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do Gołdapi. Jesteśmy pewni, że Mikołaj nas zapamiętał i odwiedzi nas w tegoroczne święta.

W podróży towarzyszyły nam mamy uczniów. Bardzo dziękujemy za pomoc paniom: Katarzynie Wierzbickiej, Beacie Jankowskiej, Monice Samsel i Monice Balcewicz

Wychowaczynie: Alicja Kłoczko i Alicja Falińska

 


Aktualności

Powiązane artykuły