Wiele jest legend o naszej ziemi

archeo_1

archeo_1Okazuje się, że zasoby legend o Gołdapi i okolicach wcale nie są takie ubogie i nie sprowadzają się tylko do Legendy o Pięknej Górze i o naszym jeziorze. Że jest inaczej udowodnił archeolog i historyk z Węgorzewa dr Jerzy Marek Łapo podczas spotkania w Bibliotece Publicznej.

Zanim jednak przeszedł do legend opowiedział pradziejach naszej części Mazur, a miał prawo mówić autorytatywnie, gdyż sam jest współodkrywcą jednego z najstarszych pochówków w Europie Środkowo-Wschodniej.

Spotkanie zorganizowane zostało przez gołdapskie bibliotekarki tworzące nieformalną grupę „Pozytywnie zakręcone mole książkowe” w ramach projektu finansowanego przez Gołdapski Fundusz Lokalny.

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Gołdapskiego Funduszu Lokalnego, Gminy Gołdap, Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi, Banku BGŻ – Oddział w Gołdapi – realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Gołdapski Fundusz Lokalny.

logo

Powiązane artykuły