W ciągu 5 minut spowodował dwie kolizje drogowe

alkostop

alkostopBlisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 53-letni kierowca poloneza, który na terenie Gołdapi spowodował dwie kolizje drogowe. Po zderzeniu z volkswagenem Passatem, odjechał z miejsca zdarzenia i przejeżdżając parę ulic dalej, uderzył w bok opla. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło około godziny 9.30 na ulicy Mazurskiej w Gołdapi. Tam kierowca Passata widząc, jak kierujący polonezem wjeżdża na jego pas zmuszony był zjechać na chodnik, jednak nie uniknął zderzenia. Kierujący polonezem zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadącego Passata uszkadzając cały bok pojazdu. Sprawca kolizji chciał uciec z miejsca zdarzenia, jednak daleko nie odjechał. Niespełna 5 minut później jadąc ulicą Krótką na skrzyżowaniu z ulicą Podgórną uderzył w bok stojącego na skrzyżowaniu i czekającego na możliwość włączenia się do ruchu, opla.

 

Na miejscu zdarzenia policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy poloneza, którym okazał się 53-letni Mirosław W., mieszkaniec Gołdapi. Okazało się, że miał on blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

 

Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Poniesie też odpowiedzialność za spowodowane zdarzenia drogowe.

 


Aktualności

Powiązane artykuły